בואו נודה בזה, כולנו אוהבים לאכול. אבל מה אם אפשר ללמוד איך לבשל כמו שפים מקצועיים? התיכון הקולינרי של מכללת רימונים הוא מסגרת לימודית ייחודית שמעניקה לבני נוער את ההזדמנות לרכוש מקצוע מבוקש ומכניס בתחום הקולינריה! הורים למתבגר שאוהבים לבשל? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת על התיכון הקולינרי!

מהו התיכון הקולינרי של מכללת רימונים?

התיכון הקולינרי של מכללת רימונים הוא בית ספר לבישול לנוער במכללת רימונים שממוקם בטבריה. התיכון פועל בשיתוף משרד העבודה והרווחה, והוא מציע תוכנית לימודים מקצועית ותחרותית לתלמידים בכיתות ט'-יב'. התוכנית משלבת בין לימודי ליבה, כגון מתמטיקה, אנגלית, היסטוריה ולשון, לבין לימודים מקצועיים בתחום הקולינריה. התלמידים לומדים מגוון רחב של נושאים, כגון:

בנוסף ללימודים עיוניים, התלמידים מקבלים גם הכשרה מעשית רבה. הם מבשלים באופן קבוע במטבחים של המכללה, וכן משתלבים בתעסוקה בשכר במסעדות, מלונות ובתי עסק אחרים בתחום הקולינריה.

האם כדאי לרשום את המתבגר שלכם לתיכון קולינרי?

ההחלטה אם לרשום את המתבגר לתיכון קולינרי היא החלטה אישית שצריכה להתקבל על בסיס מספר גורמים, כגון:

 

 

למה כדאי לבני נוער שאוהבים לבשל להירשם לתוכנית?

התוכנית מציעה לבני נוער שאוהבים לבשל את ההזדמנות לרכוש מקצוע מבוקש ומכניס. עם סיום הלימודים, התלמידים מקבלים תעודת טבח/ית סוג 1 מטעם משרד העבודה והרווחה. תעודת זו מקנה להם את הסמכה הנדרשת לעבודה במטבחים מקצועיים.

בנוסף לכך, התוכנית מעניקה לתלמידים את ההזדמנות לפתח את הכישורים והיכולות שלהם בתחום הקולינריה. התלמידים לומדים ממרצים מקצועיים בעלי ניסיון רב, וכן, משתתפים במגוון פעילויות ואירועים מקצועיים.

מה היתרונות של התוכנית?

לימודים בתיכון קולינרי מציעים מספר יתרונות משמעותיים, ביניהם:

לסיכום

אז, האם כדאי לרשום את המתבגר לתיכון קולינרי? אם הילד שלכם אוהב לבשל, הוא יכול להרוויח הרבה מהלימודים בתיכון הקולינרי. הוא ילמד את כל מה שצריך כדי להיות טבח מקצועי, הוא יתפתח מבחינה אישית ויצירתית, וגם יקבל הזדמנות לעבוד במסעדות ובתי עסק אחרים בתחום הקולינריה. אבל חשוב לזכור שמדובר בתוכנית מאתגרת. התלמידים צריכים להיות מוכנים להשקיע עבודה קשה ולעמוד בדרישות הלימודים. אבל אם הם מוכנים לאתגר, הם יכולים לצאת מהתיכון עם מקצוע מבוקש ומכניס ועם אהבה לבישול שתלווה אותם לכל החיים.