מי שיש לו ארוחה חמה בכל יום, עשוי להתקשות להאמין שיש בתים שבהם ילדים הולכים לישון רעבים וקמים רעבים ושבהם ההורים אובדי עצות למראה המקרר הריק. בשל המצב הקשה, קמה לה עמותה מופלאה, עמותת "קופת העיר". מדובר בעמותת צדקה שמסייעת לאינספור משפחות שרעבות ללחם. העמותה מביאה לחם, חלב, ביגוד והרבה מעבר, כולל תמיכה היקפית. מבקשים לתמוך בפעילות כה חשובה, אך לא מוצאים יכולת או זמן להתנדב? טוב לדעת שכל תרומה משפיעה, ואף שניתן לתרום בנוחות ובבטחה.

הצצה לפעילות של העמותה

קופת העיר תומכת מדי חודש בלא פחות מ-7,200 משפחות באמצעות תקציב מדהים שעומד על 7 מיליון ש"ח (כולו נאסף מתרומות). קופת העיר מאפשרת לכ-500 ילדים לעבור טיפולי שיניים חשובים ומשמרים (בזכות תקציב חודשי של 700 אלף ש"ח), מחלקת מעל ל-9,000 סלי מזון מכובדים בחגים, בזכות תקציב מרגש של 31 מיליון ₪. ואף העמותה תומכת ב-1,400 אלמנות נזקקות – מעניקה להן ליווי מקצועי וחיוני. כל זאת יפה ומחממם את הלב, אך כלל אינו מספיק. יש אינספור משפחות שהיו שמחות להיכלל ברשימה של מקבלי העזרה, ועל מנת שזה יתאפשר, מוזמנים לתרום עבור קופת העיר. כל תרומה משמעותית, כל תרומה מסייעת, כל תרומה מחממת את הלב וכל תרומה מסייעת לילד נוסף לעבור עוד יום בצורה אנושית וראויה.

 

 

לא מסיטים מבט

כדאי לזכור שכל בני ישראל ערבים זה לזה, ובמקביל לא נדרש מאתנו הרבה כדי לעשות מעשה. מבקשים ללכת לישון בתחושה נעימה שלא הסטתם מבט? כל שצריך לעשות זה להיכנס לאתר Jgive ולבחור כמה מבקשים לתרום. כאן נעצור לציין שמדובר באתר שמאפשר להיות בטוחים שסך התרומה תעבור במלואה למטרה שלשמה היא נועדה, וזאת כיוון שסך העמותות שתמצאו באתר פועלות באופן חוקי, וכמובן מיישרות קו אל מול מדדי שקיפות מחמירים, כך שניתן להיות בטוחים לאן מנותבות סך התרומות.

תורמים כצוות עובדים

גם אתם מבקשים לתרום לעמותה שפעולתה היא קודש? ובכן ניתן לתרום כאדם פרטי, אך גם ניתן להציע למקום העבודה שיקדם את המטרה, וכאן אתר Jgive  מציע מגוון פתרונות נוחים ומתקדמים, ואף פתרונות שבסוף השנה מזכים בהחזרי מס. כך למשל ניתן להיעזר במערכת חכמה שמנהלת את סך התרומות של העובדים, ניתן להעניק לעובדים כרטיס GiveCard שמאפשר לטעון מראש את סכום התרומה הרצוי וכדומה. באופן שכזה ניתן לקחת את התרומה הפרטית שחשבתם להעביר ולהכפיל אותה בכמות העובדים, וזוהי דוגמה לפעולה פשוטה שמובילה לשינוי מציאות משמעותי, ושבין היתר מייצרת תחושת אחווה וגאווה במקום העבודה.

עוצרים ומקבלים החלטה

בראש העמותה עומדים גדולי ישראל, עובדה שמבטיחה את אמינות העמותה. עוד ראוי לציין שמאחורי העמותה אומנם יש כ-750 אנשים שפועלים בהתנדבות מלאה, אך אין פילנתרופים קבועים, משמע סך התרומות מגיעות מהעם. הנקודה היא שאם לא נתרום המפעל המדהים הזה ייגדע, משמע לא מעט משפחות יישארו חסרות מענה. מבקשים לתת יד, ולו באופן צנוע? חשוב לזכור שכל תרומה משפיעה וכיוון שהפעילות של העמותה כה חשובה, רצוי לדעת לעצור את השגרה ולהחליט כמה תורמים.