אם באופן כללי לקיחת משכנתא היא פעילות מאתגרת, הרי כאשר יש ילדים בתמונה, המשימה הרבה יותר מחייבת. לא רק שאופי נטילת המשכנתא ישפיע על איכות החיים השוטפת שלכם כהורים, אלא היא גם תשפיע על איכות החיים של הילדים.  כיצד אם כן לוקחים משכנתא בצורה בוגרת? המומחים של חברת "חכם משכנתאות" ניגשים לעשות סדר.

לא קורס אך כן סיוע

להיות הורים בין היתר אומר שעלינו להתנהל באופן בוגר ואחראי, ולא רק עבורנו, אלא במיוחד עבור הילדים שלנו. מכאן שגם אם במצב רגיל הייתם מבררים מעט וסוגרים משכנתא, הרי שבמקרה הזה נדרשים לפעול אחרת. כאן אנחנו מבקשים להרגיע שאין צורך לעבור קורס משכנתאות ואף אין צורך לקרוא מאמרים בתחום ולהכין טבלאות אקסל מסובכות, אך כן נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי. אינספור לקוחות שפנו אל חברת "חכם משכנתאות" די מהר גילו שגם אם בהתחלה הם חשבו שלא ניתן לשחק הרבה עם הנוסחה של לקיחת משכנתא, הרי שעם הליווי הנכון, עם ניסיון עשיר בתחום ועם הבנה מעמיקה, בהחלט זוכים להטיב את התנאים.

 

 

השוואות בדיקות ולבסוף מסקנות פרטניות

מבקשים להבין טוב יותר כיצד סיוע מקצועי משפר את תנאי לקיחת המשכנתא? ובכן כפי שמסביר עידו עוז, הבעלים של חברת "חכם משכנתאות", נדרשת בקיאות מעמיקה בתחום כדי לבחון את המצב הפיננסי של כל לקוח, ורק מהנקודה הזו יש לגשת לבחון מגוון משתנים משלימים. כך למשל יועצי החברה יסייעו לבחון יכולת החזר נוכחית ועתידית. יסייעו להבין האם עדיף לקחת משכנתא כמה שיותר גדולה, או לחלופין משכנתא כמה שיותר נמוכה. יסייעו לבחון האם עדיף לקחת משכנתא בריבית קבועה או משתנה, משכנתא בריבית קבועה צמודה למדד, או אולי משכנתא בריבית פריים, וכן הלאה. כמו כן, סיוע מקצועי יסייע להשוות תנאים בין כמה בנקים ואף יתמקח על תנאי המשכנתא מול הבנק. מעבר לכך, ייעוץ מקצועי יסייע לבחון איזה גובה של משכנתא רצוי מבחינתכם לקחת, וזאת למרות שמקובל שגובה ההחזר מהווה בין 25 ל-33 אחוזים מסך ההכנסה.

בתחום המשכנתא אין דבר כזה "העתק הדבק"

רצוי להפנים שגם אם חברים בעלי סטטוס זהה לשלכם לקחו משכנתא בתנאים מסוימים, אין זה אומר שגם עבורכם אותה משכנתא כדאית. יש להבין שתמהיל משכנתא בין היתר מושפע מנקודת הזמן הנוכחית במשק, וגם בנתון הזה ייעוץ מקצועי יודע להתחשב. במה עוד ראוי להתחשב? בגובה המדד לצרכן, בריבית פריים וכדומה, כאשר גם פיזור סיכונים צריך להוות שיקול מהותי. לאור כל זאת מתחיל להתבהר שאם אכן מבקשים להתנהל כלכלית נכון, אין למהר לקחת משכנתא, אלא יש לעצור לקבל ייעוץ מקצועי.

התחלה חדשה

אז נכון שמדובר בהוצאה נוספת, אך גם מדובר בהוצאה שעתידה לחסוך לכם אלפי שקלים לאורך שנים, ואף מדובר בהוצאה שתסייע למנוע תחושת מצוקה, כזו שתעיב על כל המשפחה. מכאן שאם מצאתם נכס שמתאים לגדל בו ילדים, ואם מצאתם נכס שמבקשים להיכנס אליו ברגל ימין, רק נותר לסגור היטב את הפרטים האחרונים. אפשרו לאנשי מקצוע לבחון עבורכם את סך התמונה השלמה, כך שביחד תקבלו את ההחלטה הנכונה ביותר. בהצלחה!