בשנים האחרונות ובייחוד על רקע מגפת הקורונה, רבים מהישראלים מתחילים לבצע שינוי מסלול שמגיע לידי ביטוי בחשיבה מחודשת לגבי איכות החיים. כאשר לוקחים בחשבון את יוקר המחייה שרק הולך ועולה במדינת ישראל לצד מצב ביטחוני ופוליטי מעורער, החלטה לגבי רילוקיישן לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות ארה"ב הופכת לבעלת משמעות אדירה מבחינת היכולת לפתוח דף חדש ואף לשפר באופן דרמטי את איכות החיים. יחד עם זאת, אם אתם מרגישים שתאם צריכים שינוי ומתחילים לשקול ברצינות את הנושא של מעבר זמני או קבוע, חשוב  מאוד לבצע את התהליך באמצעות חברה מקצועית המתמחה בתחום. מדוע? להלן כל הפרטים.

ליווי אישי לטובת רילוקיישן – מדוע הוא חיוני?

החלטה לגבי רילוקיישן עם הילדים  למדינה אחרת ובוודאי לארה"ב מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם לפתוח דף חדש כמשפחה, אולם באופן טבעי, הגירה זמנית או קבועה מלווה בלא מעט קשיים ואתגרים ועל כן נדרש מכם לאסוף כוחות נפשיים ואף להשקיע מאמצים בשביל להוביל להשתקעות מהירה ואיכותית. על כן, ליווי אישי הניתן דרך צוות של מומחים הוא חיוני לטובת תכנון המתבצע עוד מהשלב הראשוני של תכנון המעבר בישראל ועד להגעה למדינה בארה"ב, ותוך ועם דגש על התאמה מדויקת לצרכים שלכם כמשפחה.  החדשות הטובות הן שכיום ניתן לקבל דרך חברה מקצועית ליווי וסיוע בהליכי רילוקיישן לארצות הברית הכוללים ביצוע של הליכים בירוקרטיים הכוללים בין היתר: הוצאת ויזה, הצטרפות לביטוח רפואי, פתיחת חשבונות בנק, הוצאת רישיון נהיגה אמריקאי לצד שליחה של מכולות מעבר לים.

זאת ועוד, במידה ואתם רוצים לעבור עם בני המשפחה אבל אין לכם עדיין משרה, דרך הליווי של חברת fly job ניתן יהיה להוביל ליצירה של מערך תומך המתבצע מתוך מטרה לאתר עבודה חוקית לשני בני הזוג. בכך, תוכלו להיות רגועים כי אתם מגיעים לארה"ב עם משרה המתאימה לכישורים שלכם ועם השלמת כל ההליכים הבירוקרטיים שבמסגרתם ניתן יהיה להתחיל את החיים החדשים שלכם במדינה מתקדמת ובעלת פוטנציאל אדיר גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת רווחה, ביחד עם כל בני המשפחה.

 

 

מה חשוב לדעת רגע לפני שמתחילים בתכנון הרילוקיישן?

ראשית, מומלץ קודם כל להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות של ישראלים שמתגוררים בארה"ב ויכולים לסייע לכם מבחינת טיפים אודות אזורים מומלצים למשפחות, גנים ובתי ספר לצד הניסיון האישי שלהם שיכול מאוד להשקיט את החששות שלכם ואף להוביל לתכנון המתבצע בהתאם לניסיון של אחרים. בנוסף, צריך לקחת בחשבון כי חלק מההתארגנות לקראת הטיסה כוללת גם אריזה של כל החפצים שלכם ושליחה שלהם באמצעות מכולה. בשביל לקצר תהליכים רצוי להיעזר בפלטפורמות אינטרנטיות המאפשרות לבצע הזמנה של מוצרי אריזה איכותיים, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מערך המאפשר לכם להתמקד בדברים החשובים – איתור של עבודה, בית לכל בני המשפחה לצד רישום של בני המשפחה למוסדות לימוד וכן יצירה של קשרים קהילתיים עוד כאן בארץ, לטובת נחיתה רכה.

קבלת ידע מקצועי המתבצע הן דרך הרשתות החברתיות והן דרך ישראלים שכבר מתגוררים באזור מהווה את הדרך הטובה ביותר להכין את עצמכם לקראת המעבר. במידה והילדים מפגנים קשיים רגשיים בעקבות זה, רצוי לתאם כבר בארץ הדרכה הורית שתסייע לכם לקבל את הכלים לבצע את התהליך של המעבר באופן נוח עד כמה שאפשר ועם התייחסות למצבם הרגשי.

הוצאת ויזה לארה"ב – חלק בלתי נפרד מהמעבר

בשביל לעבור באופן קבוע לארה"ב נדרש להוציא ויזה בתוקף לכם ולכל בני המשפחה.  במידה ואין לכם ויזה, קחו בחשבון כי לאור העומס הגבוה המוטל על שגרירות ארה"ב זמן ההמתנה מתארך באופן משמעותי רצוי לתאם פגישה עם חברה המתמחה בתחום של תיאום תורים, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות מעולה לקצר את התהליכים ובכך להוביל ליצירה של מערך המאפשר לכם לא רק להיכנס למדינה, אלא גם לעבוד בה.

לסיכום

החלטה לגבי רילוקיישן לארה"ב היא החלטה כבדת משקל אבל גם בעלת פוטנציאל אדיר לעתידכם, בעקבות היכולת להגדיל את ההכנסה ואף לשפר את איכות החיים. אם החלטתם שזה הזמן, פנייה לאנשי מקצוע היא חיונית לטובת השלמת התהליך – ומעבר קל ומאורגן.