אם אתם מתכוננים לטיסת עסקים בחו"ל או סוגרים פגישה עסקית מעבר לים, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא. במאמר זה נסביר מה זה בדיקת PCR, איך היא מתבצעת, מתי מקבלים את התשובות, כמה היא עולה ובפני מי צריך להציג אותה בשדה התעופה.

מה זה בדיקת PCR?

לפני אתם ממהרים לסגור את הטיסה העסקית הבאה שלכם, דעו לכם שצריך לבצע בדיקות PCR לחו"ל ובלעדיה לא תוכלו לעלות על המטוס. בדיקת PCR היא הבדיקה הכי מדויקת לאבחון נגיף הקורונה בקרב אנשים, בניגוד לבדיקת האנטיגן המהירה שנחשבת לפחות מדויקת. במהלך הבדיקה לוקחים דגימה מחלל הפה ומהנחיריים של האף באמצעות מטוש.

את המטוש שולחים למעבדה ייעודית לאיתור נגיפים וצוות מיומן של המעבדה מבצע את מלאכת איתור הנגיף. הבדיקה עצמה אורכת כשתי דקות ובמהלכה תרגישו קצת אי נעימות בנחיריים, אך התחושה הזו נעלמת מהר מאד, אל דאגה. רמת הדיוק של בדיקת ה- PCR נכה סביב 95%, שזה כמובן מדויק להפליא וכמעט שלא נרשמו טעויות בתוצאות עד עצם היום הזה.

מתי מקבלים את התשובות של הבדיקה?

את תוצאות בדיקת ה-PCR תקבלו תוך 48 שעות ממועד הדגימה לכל היותר. עם זאת, יש לציין שבמידה ובמעבדות יהיה עומס חריג, יתכן ותקבלו את התשובה באיחור מה. זה לא קורה בדרך כלל ומדובר במקרה חריג, בדרך כלל בתקופות של גלי קורונה קשים שפוקדים את האוכלוסייה וכשהרבה מאד אנשים מבצעים את הבדיקה.

 

 

זו בדיוק הסיבה שבגינה אנחנו ממליצים לכם לקבוע תור מראש ולתכנן את לוח הזמנים שלכם כך שתהיו מוכנים עם הבדיקה לטיסה עבור העסק שלכם. עם זאת, קחו בחשבון שהתוצאות שלה תקפות רק למשך 72 שעות מרגע הדגימה, כך שאתם צריכים לתכנן את מועד הדגימה בצורה נכונה.

האם צריך הפניה לבדיקת PCR?

במידה ואתם קובעים תור מראש דרך קופת החולים שלכם, לא תצטרכו להוציא הפניה ותוכלו פשוט להגיע עם תעודות הזהות שלכם. במידה ואתם מגיעים ללא תור תצטרכו להנפיק הפניה דרך הקופה שלכם. חשוב לציין, במידה ואתם אכן מגיעים ללא תור קחו בחשבון שתצטרכו להמתין קצת יותר זמן על מנת לבצע את הבדיקה כי אתם למעשה תתקבלו בין התורים.

כמה עולה בדיקת PCR?

כמובן שאם תבצעו את הבדיקה דרך קופת החולים שלכם לא תצטרכו לשלם עבורה. עם זאת, במידה ותבחרו לעשות את הבדיקה בצורה פרטית, תצטרכו לשלם עבורה סכום לא מבוטל. יש מקומות שבהם עלות הבדיקה היא 119 שקלים ויש מקומות שתצטרכו לשלם סכומים נמוכים יותר של 99 ₪ בערך. בכל המקרים תוכלו לבצע את הבדיקה בנקודות שירות בפריסה ארצית ולכל מטרה, כולל קיצור בידוד וטיסה לחו"ל.

למי צריך להראות את התשובות של הבדיקה בשדה?

במידה והמדינה שאליה אתם טסים אכן דורשת לבצע בדיקת PCR כחלק מנהלי הקורונה שלה, אתם תצטרכו להציג את הבדיקה השלילית שלכם לפני שאתם עולים למטוס. את הבדיקה אתם מציגים ממש ביחד עם כרטיס הטיסה שלכם ברגע הבידוק לפני העלייה למטוס ובלי בדיקת PCR פשוט לא תוכלו לעלות על הטיסה.

לסיכום

לפני שאתם ממהרים לסגור את פגישת העסקים הבאה שלכם בחו"ל, אנחנו ממליצים לכם לבדוק מה המדיניות של המדינה אליה אתם טסים בכל הקשור לנהלי הקורונה. יש בהחלט מדינות שעדיין דורשות לבצע בדיקת PCR לפני העלייה למטוס ובמידה וזה אכן המצב, אתם צריכים להתכונן לכך מראש.