השילוב בין קריירה ענפה לבין ההורות וחיי המשפחה, תמיד היה מאתגר עבור רבים. ומי שלא הצליחו לשלב בין קריירה כשכירים, הקימו עסק כעצמאיים, על מנת לעבוד מהבית, ולהיות עם בני המשפחה יותר זמן במהלך היום. עם זאת, לא מעט גילו שגם זו עשויה להיות משימה די מאתגרת. איך בכל זאת אפשר לשלב בין חיי משפחה לבין קריירה כשמנהלים עסק מהבית? יש לנו כמה טיפים מנצחים בשבילכם.

ניהול עובדים באופן מושכל… ודיגיטלי!

מתעסקים בניהול הזמן של העובדים? רוב היום שלכם מתבזבז על ניהול ולא על ביצוע משימות? ובכן, אתם לא לבד. יש כמה דרכים שיסייעו לכם לנהל את העובדים באופן דיגיטלי ומושכל. הנה שתי דרכים שכדאי ורצוי לאמץ, וכן… גם אם אתם עובדים עם פרילאנסרים ולא עובדי אינהאוס:

תעדוף משימות והאצלת סמכויות

המשימות מצטברות? ובכן, תחילה סדרו את המשימות לפי סדר חשיבות, ולאחר מכן מיינו אותן – משימות שיכולות להתבצע על ידי מישהו אחר, זה מעולה, כי זה מאפשר לכם להעביר את המשימה לעובד אחר בחברה או אפילו להוציא אותה לפרילאנסר שיבצע אותה בעבורכם. זה חוסך זמן באופן משמעותי, ומאפשר לכם לקצר את יום העבודה באופן ניכר.

מנהלים עסק מהבית? אפשר לשלב בין חיי המשפחה לקריירה - ולשרוד כדי לספר על זה

תכנון לוח זמנים מושכל: תופתעו לגלות שיש זמן להכל!

אתם עובדים גם מעבר לשעות העבודה שהגדרתם? אם כן, מוטב להפסיק עם זה, ולהתחיל לעמוד בלוח הזמנים שלכם. חלקו את היום לשני חלקים, שעות העבודה ושעות הפנאי. בשעות העבודה תוכלו לשבץ את כל המשימות שיש לכם לאותו יום, באופן מושכל ובר ביצוע, כך ששעות הפנאי באמת יישארו פנויות, ותוכלו לבלות זמן עם בני המשפחה.

טיפ לסיום: וודאו שאתם מקבלים את כל הזכויות שמגיעות לכם

כשמנהלים עסק עצמאי, הזכויות שמגיעות לכם על פי חוק, מאוד שונות מהזכויות שהגיעו לכם כשכירים. בררו אם מגיע לכם מענק עבודה להורים, ואם אתם מקבלים את כל נקודות הזכות שלהן אתם זכאים במס הכנסה. כמו כן, כדאי לבדוק אילו החזרים מגיעים לכם על הוצאות מוכרות במס, ולהגיש בסוף השנה טופס ייעודי בליווי רואה החשבון שלכם.

הורים רבים בוחרים להקים עסק עצמאי, בין אם מדובר בעסק קטן ובין אם גדול, זאת כדי לבלות יותר זמן עם בני המשפחה. לא קל לשלב בין קריירה לבין חיי המשפחה, אבל זה בהחלט אפשרי. זה מצריך שימוש בעזרים דיגיטליים שונים, כמו גם תכנון מושכל של לוח הזמנים שלכם.

בהצלחה.