בשנים האחרונות המודעות לגבי טיפולים רגשיים מתקדמים בעבור ילדים עלתה, וזאת בשל ההבנה של הורים כי ילדים שמגלים קושי חברתי ומשפחתי עלולים לגרור את הקשיים גם לחייהם הבוגרים ובהתאם לכך להגביר את הסיכוי לדיכאון וחרדה. למעשה, הטיפול הרגשי אצל ילדים מתבצע ע"י אנשי מקצוע שהוסמכו לכך והם נועדו לספק לילדים כלים אפקטיביים להתמודדות עם הקשיים הרגשיים עמם הם מתמודדים, בייחוד כאשר מדובר בחרדה שאיננה מציאותית ואיננה רציונלית. אחד הטיפולים המתקדמים ביותר בתחום הטיפול הרגשי הוא ללא ספק טיפול CBT – טיפול קוגניטיבי- התנהגותי שהינו טיפול קצר מועד המתבצע באמצעות מטפל המוסמך לעבוד עם ילדים. אחוזי ההצלחה של הטיפול גבוהים מאוד, ועל כן אם הילד/ה שלכם מתמודד עם חרדה וקושי רגשי, מדובר בטיפול שיכול מאוד לסייע לו וגם לכם ליצור איכות חיים משופרת.

מהו טיפול CBT וכמה הוא עולה?

כאמור, טיפול CBT הינו טיפול פסיכולוגי מתקדם שמתמקד בשינוי הרגלי החשיבה וההתנהגות שאינם מקדמים את הילד אלא להפך – מפריעים לו להתמודד עם החרדה ממנה הוא סובל. ביחס לטיפול רגשי אחר כמו למשל טיפול פסיכולוגי, טיפול זה הינו קצר מועד ונערך לרוב בסדרה של בין 8-12 מפגשים ובהתאם לצורך. מבחינת מחיר לטיפול  CBT המחיר הממוצע הוא כ 450 ₪ למפגש אולם המחיר עצמו אינו קבוע ולוקח בחשבון מספר פרמטרים: ההשכלה ותחום המומחיות של המטפל, זמינות התורים וכן אפשרות לביצוע של הטיפול אונליין ולא דרך הגעה לקליניקה. על כן, טווח המחירים בעבור טיפול נע בין 3,500-5,400 ₪ אולם המחיר אינו סופי ומגלם בסופו של דבר את קצב ההתקדמות של הילד ואת הצרכים האישיים שלו לשמן הוא פנה לקבלת טיפול. טיפול זה הינו טיפול בעל פוטנציאל עצום ועל כן באמצעות יצירת קשר עם מכון חיבורים המתמחה בטיפול בילדים שסובלים מחרדה ובעיות רגשיות, תוכלו ליצור בעבור הילד/ה מרחב טיפולי שיסייע לו וגם לכם להתמודד עם האתגרים והקשיים הרגשיים.

הילדים צריכים טיפול ?CBTכדאי שתדעו כמה זה עולה

מדוע לבחור בטיפול CBT אצל מכון חיבורים?

מכון חיבורים הינו מכון מוביל בתחומו אשר מציע להורים ולילדים אפשרות לקבלת טיפול CBT דרך שורה של מטפלים מיומנים אשר עברו הכשרה בארץ ובעולם לטובת טיפול בשיטת CBT. כלל הפסיכולוגים במכון עובדים במסגרת רישיון מטעם משרד הבריאות ומקפידים על ביצוע השתלמויות לאורך כל השנה, מתוך מטרה להתמודד בצורה מיטבית עם הקשיים הרגשיים – החל מהפרעות חרדה, טראומה, הפרעות קשב וריכוז ועוד. מאחר ומדובר בטיפול המתבצע אצל ילדים צוות המטפלים נותן דגש משמעותי על יצירה של מספר אסטרטגיות שונות לטובת הקנייה חיובית של דרכי חשיבה והתנהגות מקדמים לצד יכולת לזהות את דפוסי המחשבה השליליים באמונות חיוביות ומקדמות שיסייעו לו להתמודד בצורה מיטבית עם הקושי הרגשי ממנו הוא סובל. ההתערבות הטיפולית אותה מבצעים המטפלים מתבצעת בהתאם לתוכנית טיפול פרטנית ועם שימת דגש על ליווי אישי שמתבצע לכל אורך הטיפול וזאת באמצעות הטמעה של טכניקות להרפיה וכן תרגול וחשיפה שבמסגרתו ילדים יכולים ליצור בעצמם שליטה דרך משחקים ויצירה תוך כדי הטיפול ולאחריו, מתוך הבנה כי במסגרת שיטת הטיפול הרגשית הזו ניתן ליצור שינוי משמעותי והתערבות רגשית הנעשית תוך התחשבות בגיל של הילד ובצרכים שלו.

לסיכום, טיפול רגשי במסגרת טיפול CBT הניתן דרך מכון חיבורים מהווה הזדמנות מצוינת בעבור הילד/ה לקבל סיוע לטובת התמודדות עם מצבי חרדה וטראומה. התערבות זו המתבצעת מוקדם ככל האפשר היא המפתח ליצירה בעתיד של אורח חיים מאוזן ובר שליטה, כחלק מארגון קוגניטיבי והתנהגותי אותו מקבל הילד שלכם במסגרת טיפול אפקטיבי ומותאם לצרכיו, בעלות כספית המגלמת בחובה יתרון עצום לשיפור חייו וחיי המשפחה.