כהורים, ייתכן שחוויתם את המאבק לגרום לילדיכם לאכול פירות וירקות. לעיתים קשה לשכנע את הקטנטנים לנסות משהו חדש או לאכול מאכל שהם לא נהנים ממנו. עם זאת, שילוב פירות וירקות בתזונה של ילדיכם הוא חיוני לבריאותם, והמאמץ משתלם. במאמר שלפניכם תוכלו לקרוא חמישה טיפים כיצד לגרום לילדים לאכול פירות וירקות.

היו מודל לחיקוי

ילדים לומדים על ידי דוגמה, ואם הם יראו אתכם אוכלים פירות וירקות, הם כנראה ישתכנעו יותר לנסות אותם בעצמם. שלבו פירות וירקות בתזונה שלכם והפכו אותם לחלק קבוע מהארוחות שלכם. ילדיכם יתבוננו בהרגלי האכילה שלכם וילמדו מהם. אפשר גם להפוך אכילה בריאה לפעילות משפחתית מהנה על ידי הכנת ארוחות משותפות והתנסות במתכונים חדשים.

הציעו לילדים מגוון אפשרויות

ילדים נוטים לנסות מאכלים חדשים אם מציגים להם מגוון רחב של אפשרויות. הציעו להם הרבה סוגים של פירות וירקות בצבעים ומרקמים שונים, כגון גזר פריך, פירות יער מתוקים, תפוזים עסיסיים ועלים ירוקים. עודדו את ילדיכם לנסות לפחות ביס אחד מכל מזון חדש, ושבחו אותם על מאמציהם. אל תכריחו אותם לאכול משהו שהם לא אוהבים, אך המשיכו להציע להם אותו באופן קבוע כדי שיכירו את הטעם.

הפכו את התהליך לכיפי

אכילת פירות וירקות לא חייבת להיות משעממת או תפלה. אתם יכול להפוך את המשימה למהנה על ידי הצגתם של הפירות והירקות בדרכים יצירתיות. חתכו את המזון לצורות חמודות, או הכינו סלט פירות צבעוני. הגישו ירקות עם מטבל טעים או חומוס, ונסו לשלב פירות בשייקים. אתם יכולים להפוך את הכנת האוכל לפעילות משפחתית מהנה, ולתת לילדים להשתתף בתהליך הכנת האוכל וליהנות ממנו.

סושי פירות

אחד הרעיונות הייחודיים שיכולים להפוך פירות למרגשים יותר לילדים הוא להכין סושי פירות. זהו חטיף מהנה ובריא שילדים יאהבו. כדי להכין סושי פירות מתוק וטעים, תצטרכו כמה מרכיבים:

 

 

כדי להכין את הסושי, התחילו בהשריית דפי האורז במים חמים למשך כמה שניות עד שהם מתרככים. מניחים כל דף על צלחת או מחצלת סושי, ומסדרים את הפרי החתוך במרכזו. מטפטפים דבש או סירופ אגבה על הפרי, ואז מגלגלים את הדף בחוזקה סביב הפרי ותוחבים את הקצוות פנימה. חותכים את הסושי לחתיכות בגודל ביס ומגישים.

סושי פירות הוא דרך בריאה וכיפית לגרום לילדיכם לאכול פירות. זוהי גם אפשרות נהדרת בשביל אוכלים בררניים שאולי לא אוהבים את המרקם או הטעם של פירות שלמים.

שילוב כמות נכונה של ירקות ופירות בתזונה של הילדים

כאשר משלבים פירות וירקות בתזונה של הילדים, חשוב לשקול את ההעדפות האישיות שלהם ואת הצרכים התזונתיים שלהם. הינה כמה גורמים שכדאי לזכור:

המשיכו לנסות

זכרו כי צריך להשקיע הרבה זמן וסבלנות תהליך השכנוע של הילדים לאכול פירות וירקות. אל תוותרו אם ילדיכם לא אוהבים פרי או ירק כלשהו בפעמים הראשונות שאתם מציעים להם אותו. המשיכו לנסות ולהציע את האוכל בצורות שונות עד שילדיכם יכירו את הטעם ויתרגלו אליו. עודדו אותם לקחת לפחות ביס אחד מכל מזון חדש ושבחו אותם על מאמציהם. אתם יכולים גם לערב את ילדיכם בתהליך הקניות בסופר. תנו להם לבחור פירות וירקות שהם רוצים לנסות, ושלבו אותם בארוחות ובחטיפים. זה יכול לעזור להם להרגיש מושקעים יותר בתהליך וייתכן שהם ישתכנעו לנסות ירקות או פירות חדשים.

לסיכום

פירות וירקות הם חלק חשוב מתפריט התזונה הבריאה של ילדיכם. יש כמה דרכים שבהן תוכלו לשכנע אותם לנסות ולאכול אותם, כמו שימוש כמודל לחיקוי ואכילה של המוצרים איתם, הצעת מגוון רחב של מזון, שילובם של הילדים בתהליך ההכנה ועוד. זכרו להביא בחשבון את ההעדפות האישיות של ילדיכם ואת הצרכים התזונתיים שלהם ולהיות סבלניים ומתמידים במאמציכם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד