להיות ילד חולה זה קשה. לא רק בגלל המצב הפיזי הלא פשוט, אלא גם בגלל שגרת החיים השונה והבדידות שילדים חולים יכולים לחוות. ידוע שחיוך וצחוק יכולים לעזור בתהליך ההחלמה, ועל כן יש עמותות ששמות דגש על עידוד ילדים במצבי חולי כאלה ואחרים. אחת מהעמותות האלה היא עמותת משאלות. אז איזה סוג של משאלות היא יכולה להגשים לילדים חולים?

האירוע המושלם

ילדים חולים רבים חולמים על לקיים את האירוע הכי מדהים בעולם שיכלול את כל מה שהם נהנים ממנו. אם זה לרגל בת מצווה, יום הולדת רגיל או חג – אירוע מהסרטים הוא משאלה שרבים רוצים שתתגשם. העמותה יכולה לעזור בארגון והפקת אירוע מהסוג הזה. לסגור את הלוקיישן הכי מתאים, להזמין את המופעים הכי כיפיים ולארח את כל החברים והחברות הטובים.

מקצוע החלומות ליום אחד

כל ילד תוהה לעצמו מה הוא יהיה כשהוא יהיה גדול. בעוד כשמתבגרים אנחנו מתחילים להבין שלא כל אחד יכול להיות אסטרונאוט, בתור ילדים עוד יש לנו שאיפות ותקוות שלא תמיד יש להן אחיזה במציאות. אבל עמותת משאלות יכולה להגשים חלק מחלומות אלה! אם זה להיות טייס ליום אחד וללוות טיסה בשמי הארץ, או להיות קונדיטור במסעדה הכי נחשקת- יש שלל מקצועות שילדים יכולים לחוות אותם במשך יום אחד עם ליווי מקצועי מהאנשים הבכירים ביותר בתחום. מדובר בחוויה משנת חיים שיכולה לגרום להם להרגיש איך זה להיות מי שהם חלמו להיות.

 

 

חופשה מדהימה

אין כמו חופשה מושלמת כדי להרגיש טוב יותר. זה רלוונטי לנו, אבל כמובן גם לילדים חולים שצריכים הפוגה בשביל לצאת מהשגרה המבאסת של טיפולים ובתי חולים. העמותה יכולה לעזור לארגן טיול ליעד החלומות. אם זה טיול בארץ שכולל לינה במלון הכי מפואר וכיפי, או טיסה לחו"ל לחוות תרבות חדשה ומרגשת- יש שלל דרכים להגשים חלום של חופשה נחשקת.

פגישה עם המפורסם הכי נערץ

בואו נודה בזה, לכולנו יש מפורסם כלשהו שאם ייצא לנו לפגוש כמעט נתעלף במקום. גם אצל ילדים זה ככה, ואם תשאלו אותם הם תמיד יוכלו לשלוף את האדם שהם הכי רוצים לפגוש בעולם. אם זה זמר או זמרת מפורסמים ששרים את השירים האהובים עליהם, השחקנים מהסדרה שבה הם צופים באדיקות או שחקן הכדורגל הכוכב של הקבוצה הנערצת עליהם- לפעמים אפשר לסדר מפגש בין הילד לבין אותו אדם מפורסם ובכך להגשים חלום.

המתנה הכי נחשקת

יש ילדים שחולמים על מתנה כלשהי שהם תמיד רצו שתהיה להם. אם זה הפלייסטיישן החדש שלא כל משפחה יכולה להרשות לעצמה, או טלסקופ דרכו ניתן לצפות בכוכבים- יש מתנות שיוכלו לשמח את הילד באופן העמוק ביותר. העמותה יכולה לעזור לילד להשיג את הדבר שהוא הכי רוצה לעצמו, מה שיעניק לו הנאה גם לטווח הארוך וגם לטווח הקצר.

עיצוב הבית

יש ילדים שהיו רוצים שהחדר שלהם ייראה אחרת, או ילדים חולים שזקוקים להנגשה של הבית אך המשפחות לא יכולות לממן זאת. עמותת משאלות עוזרת בהליך זה ויכולה למצוא אנשי מקצוע שיוכלו לעזור לעצב את הבית מחדש בהתאם לרצונותיו של הילד.

על עמותת משאלות – לסיכום

עמותת משאלות הוקמה בשנת 2015 כדי להגשים את חלומותיהם של ילדים חולים בכל רחבי הארץ. במהלך השנים היא הצליחה לממש את משאלותיהם של ילדים רבים שזכו ליום מאושר שהם לא ישכחו לעולם.