מחלות כרוניות וקשות בילדים תובעות התמודדות קשה מאוד לילדים החולים ולבני משפחתם. כל מחלה קשה מזמנת איתה אתגרים רבים לחולים ולבני משפחתם, וזה קשה שבעתיים במקרים שבהם החולה הוא ילד. במקרים כאלה יש צורך במעטפת תמיכה כוללת, שתסייע למשפחה ולילד לעבור את התקופה הקשה הזאת בצורה נעימה מעט יותר. עמותת לתת תקווה היא ארגון שדואג בדיוק לדבר הזה. בכתבה לפניכם ריכזנו בקצרה מספר תחומים, שבהם פועלת העמותה בעזרה לילדים ובני משפחתם.

סיוע במזון ותרופות

לתת תקווה עוזרת לילדים החל מהצד החומרי והפשוט ביותר ועד לרמות של ניהול נפשי של הטיפול הבריאותי. השלב הבסיסי וניתן לומר שגם החשוב ביותר הוא עזרה לילדים ולמשפחות בצורה כלכלית בכדי שיוכלו לקבל את צרכי היום יום הבסיסיים שלהם. במקרים רבים של מחלה קשה, העומס הכלכלי על המשפחה גדל בצורה משמעותית ממגוון רחב של סיבות. לכן העמותה מגישה סיוע בצרכים בסיסיים של מזון ותרופות לילד החולה ולבני משפחתו.

מסיבות ואירועים בבתי חולים לילדים המאושפזים

כל ילד ראוי לקבל יום הולדת חגיגי ומשמח, בר מצווה לבחירתו ועוד שלל אירועים ומסיבות שיש לחגוג לכל ילד. לא פשוט לקיים אירועים שכאלה לילדים שמתמודדים עם מחלה קשה ומאושפזים בבית חולים. עמותת לתת תקווה מסייעת לילדים ולבני המשפחה לארגן את האירוע שלהם בתוך בית החולים ממש.

 

 

בתי ספר של מחלקות ילדים בבתי חולים

ילדים רבים שסובלים ממחלה קשה לא יכולים להגיע אל בית הספר שלהם. כתוצאה מכך הם נפגעים בשני מישורים. המישור הראשון הוא הלימודי-חינוכי – הילד לא יכול להגיע אל בית הספר ולכן הוא כמובן מפספס ידע וכלים רבים שניתנים על ידי המורים בבית הספר. המישור השני הוא החברתי – בית ספר הוא מקום בו פוגשים חברים, לומדים להתמודד עם סיטואציות חברתיות וחווים שאר אינטראקציות חברתיות חשובות. לכן חשוב מאוד לארגן לילדים שנמצאים באשפוז ארוך מסגרת לימודית וחברתית בתוך כותלי בית החולים.

ימי כיף וטיולים לילדים ולבני המשפחה

התמודדות עם מחלה קשה היא לא פשוטה אפילו למבוגרים, קל וחומר שלילדים. לכן בכדי לעודד את המתמודדים עם מחלות קשות, חשוב לדאוג לפעילויות של הנאה ופנאי. ימי כיף מפנקים וטיולים לעיתים גם לחוץ לארץ, יכולים לעודד את הילדים בצורה לא רגילה, וכמובן שיש לכך השלכות חיוביות על סיכויי ההחלמה שלהם.

הגשמת משאלות וחלומות לילדים

לכל אחד יש חלומות ומשאלות. הגשמה של חלום או משאלה שהלכו איתנו זמן רב, זה דבר נפלא שיכול לרומם את מצב הרוח בצורה דרסטית ולטווח ארוך. לכן עמותת לתת תקווה שמה לעצמה למטרה להגשים כמה שיותר משאלות של הילדים להם היא דואגת. אין זה משנה אם המשאלה היא רצון לטיול בארץ או בחו"ל, צורך להתנסות בחוויה מסוימת, או סתם רצון למכשיר אלקטרוני זה או אחר לשם העברת הזמן בבית חולים – אם הילד רוצה את זה, סימן ששווה להגשים לו את המשאלה.

עמותת לתת תקווה, נותנים תקווה לילדים – סיכום

עמותת לתת תקווה היא עמותה שהוקמה בשנת 2002. מטרתה העיקרית של עמותה זו הינה דאגה לרווחתם הפיזית והנפשית של ילדים שסובלים ממחלות קשות במגוון תחומים, חלקן גם מחלות סופניות. לא פשוט להתמודד עם מחלה קשה ולכן יש צורך במתן רב של עזרה לילדים אלו. בדיוק לשם כך הוקמה עמותת לתת תקווה, ובדיוק לשם כך פועלים המתנדבים הנהדרים שלה ברחבי הארץ.