לפני שנספיק למצמץ, בני הנוער של היום יהפכו למבוגרים של מחר. על כן חשוב לא לשכוח זאת ולחנך אותם לפי הערכים שיגרמו להם להפוך את העולם לטוב יותר, עבור כלל האוכלוסייה. לבני נוער יש הזדמנות ייחודית להשפיע לטובה על הסביבה שלהם, וזאת ניתן לעשות במספר דרכים. עמותת מרכז גרנות מפעילה מערך תוכניות עבור בני נוער כדי לעודד את המעורבות החברתית שלהם. אז באיזה דרכים בני נוער יכולים לשנות את העולם ומה כוללת הפעילות לנוער של מרכז גרנות? הקליקו > >

התנדבויות שונות

קיימים עמותות וארגונים רבים ללא מטרות רווח שמסתמכים על מתנדבים שיעזרו להם לבצע את משימתם. בני נוער יכולים לנדב את זמנם וכישוריהם לארגונים האלה ולהשתתף בפעילויות השונות. מרכז גרנות מארגן ימי התנדבות מרוכזים לבני נוער ומפגיש ביניהם לבין מקומות שונים שזקוקים לעזרתם. זה יכול להיות יום התנדבות עם ילדים חולים בבתי חולים ברחבי הארץ, יום התנדבות עם קשישים בבתי אבות, ארגון אירועי התרמה שונים שבני הנוער לוקחים חלק בהפקה ובביצוע שלהם ועוד. כך בני הנוער יכולים להרגיש שהם חלק ממשהו גדול יותר.

 

 

סדנאות, ימי עיון ושיעורי חינוך

באמצעות העברת תכנים חשובים על ערכים, סיפורים מהקהילה והיסטוריה שכוללת אי-צדק ומנהיגים שהצליחו לשנות את העולם- בני נוער יכולים לספוג את המסרים הללו ולצאת אל העולם בכוחות חדשים כדי לעורר שינוי קטן וגדול כאחד. בהמשך בני הנוער יהפכו להיות מקבלי ההחלטות של העולם, אז אם מגיל צעיר ערכים של סולידריות ואמפטיה יונחלו להם- הם ינחו אותם בעתיד. בני נוער יכולים להחליט להשתתף בסדנאות כאלה או לארגן פעילויות בעצמם, וזאת בכדי לקדם שיח מעמיק בין צעירים בו הם יוכלו לבטא את עצמם, לדון על נושאים חברתיים ולייצר מעורבות הדדית.

בעמותת מרכז גרנות מפעילים סדנאות שמקדמות את הגישה החברתית של העמותה, בה ערכי העזרה לזולת ואהבת חינם הם בראש הפירמידה. הסדנאות האלה שהוכנו על ידי אנשי מקצוע מועברות לבני נוער ולהורים שלהם בכדי לעלות לשיח נושאים חשובים. בעקבות סדנאות אלה בני נוער יכולים להיחשף לתכנים חשובים ולשנות את הגישה שלהם כלפי יחסים בינאישיים, יחסים בין קבוצות חברתיות שונות ועוד.

הצטרפות לארגונים חברתיים

ישנם ארגונים רבים שמתמקדים בנושאי צדק חברתי, ביניהם ארגונים לשוויון מגדרי, ארגוני זכויות להט״ב ועוד. בני נוער יכולים להצטרף לארגונים האלה ולהשתתף בקמפיינים השונים, דבר שיכול לקדם שינוי חברתי. עמותת מרכז גרנות תמיד שמחה לקבל מתנדבים פנימה שיעזרו לה לקדם את המטרות החשובות שלה של איחוד בין קצוות האוכלוסייה החברתית. גם בני נוער יכולים להשתתף ולעזור במאמצים המשותפים הללו.

תשומת לב יומיומית לאדיבות וסולידריות

לא אנשים רבים חושבים על כך, אבל מעשים שהם עושים ביומיום וההתנהגות שלהם כלפי אחרים היא דרך שבה ניתן להשפיע באופן חיובי על העולם. בני נוער יכולים בהחלט להפיץ אור בעולם באמצעות סיוע יומיומי, תשומת לב לאנשים שמסביבם, מערכות היחסים השונות בחייהם ועוד. כשיוצאים מנקודת מוצא של טוב ולב ונחמדות- דברים טובים יכולים לקרות. עמותת גרנות מקדמת את הערכים שלה ומקיימת סדנאות וימי עיון בנוגע ליישום אדיבות וסולידריות בחיי היומיום באמצעות קשרים עם חברים, בני זוג, משפחה ואנשים מסביבנו.

לסיכום

מרכז גרנות שהוקם על ידי ד״ר צביה גרנות נוסד במטרה לעשות שינוי בעולם בשלל תחומים, ביניהם גם בחינוך בני נוער ומעורבותם בקהילה שמסביבם. הם מקיימים ימי התנדבות, סדנאות חינוכיות ועוד.