השנה האחרונה הייתה לא פשוטה עבור רבים מאיתנו, ולצד הסגרים השונים, ואיסורי ההתקהלות, יש גם לא מעט משפחות ששהו בבידוד – ולעיתים, גם יותר מפעם אחת. השהות בבידוד היא לא נעימה, ובמקרים מסוימים המבודדים מרגישים חסרי אונים ונטולי רעיונות לפעילויות עבור הילדים. מתנות בהחלט יכולות לשמח את המבודדים, ואף להיות מועילות. אז מה אפשר להעניק למשפחה שנמצאת בבידוד? יש לנו כמה רעיונות מקוריים:

מגשי פירות מרהיבים ומרעננים

נכון, יש לא מעט רעיונות למתנות לבידוד, אבל אין ספק שמתנות אכילות הן המתנות המשמחות ביותר, ופה נעצור להמליץ על מגשי פירות או סושי פירות, שיכולים להתאים לכולם. הפירות חתוכים באופן מקצועי ומוגשים על מגש מרהיב או סלסלה. מעבר לעובדה שמדובר במתנה מתוקה, מיוחדת ועשירה בטעמים – יש יתרון נוסף: ניתן להתאים את המתנה לתקציב הרצוי, משום שיש מגוון רחב של אפשרויות ומחירים.

משחקי ספורט ביתיים או ציוד כושר

מתנה נוספת שיכולה להיות שימושית ובמיוחד בתקופת הבידוד, טמונה בפעילות גופנית. תוכלו לרכוש משחקי ספורט ביתיים או ציוד כושר, כך שההורים והילדים יוכלו להתאמן בין כתלי הבית ולשמור על כושר גופני גם במהלך הבידוד. מה ניתן לרכוש? סל וכדור, מזרן אימונים, משקולות יד קטנות, שער כדורסל לחצר, טרמפולינה קטנה, חישוקי הולה-הופ וכו'.

מתנות לבידוד: מה אפשר לשלוח למשפחה עם ילדים?

ספרי קריאה למבוגרים, חוברות עבודה לילדים

בחנויות הספרים השונות תוכלו למצוא שלל ספרי קריאה נהדרים, ולצידם גם חוברות עבודה מעולות לילדים. הספרים והחוברות יספקו תעסוקה למבודדים, ועל הדרך, גם יסייעו להם להעשיר את הידע. ניתן לבצע את ההזמנה באמצעות הרשת, ולבקש המשלוח יגיע ישירות אל בית המבודדים.

ערכות יצירה

אחת הבעיות העיקריות בבידוד, היא הקושי למצוא תעסוקה לילדים, שמשתעממים די מהר. לכן, אם תשלחו אליהם ערכות יצירה ייחודיות, זה יאפשר להם לבלות זמן איכות משפחתי, וליצור שלל אלמנטים מגוונים. הפעילות יכולה להעסיק את הילדים במשך שעות ארוכות, ומלבד זאת, טוב לדעת כי פעילויות יצירה יסייעו לפתח יצירתיות, ובאופן כללי הן משפרות את היכולות המוטוריות והקוגניטיביות של הילדים. WIN-WIN כבר אמרנו?

גלידה: תמיד משמחת ומנחמת

הגלידות של היום, הן לא הגלידות של פעם, משום שכיום יש היצע רחב ומגוון של טעמים מתוקים ומלוחים המשלבים שלל אלמנטים טעימים (כמו פצפוצי שוקולד, ביגלה מלוח ועוד). תוכלו להזמין קילו גלידה מהגלידריה הקרובה ביותר לאזור מגוריהם של המבודדים, ולשלוח אליהם את החבילה באמצעות שליח (בדקו באפליקציה של וולט ותן ביס, משום שהם מאפשרים לבצע משלוחים מגלידריות שונות בארץ).

זר פרחים או עציץ ירוק: להכניס את הטבע הביתה

אם יש משהו שנוכחנו לגלות בתקופת הקורונה, זה גידול צמחים ביתי, זאת בשל העובדה שלא ניתן להגיע אל הפארקים הלאומיים או שמורות הטבע. רבים מבקשים להכניס את הטבע לתוך הבית, ולכן זר פרחים, עציץ ירוק או צמחי תבלין יכולים להיות מתנה נהדרת.

טיפ: כדאי לצרף כרטיס שכולל את אופן הטיפול בצמחי התבלין או בפרחים (את המידע תוכלו לדלות מהאינטרנט).

יש לא מעט רעיונות למתנות שניתן לשלוח לאנשים ששוהים בבידוד – מתנות שישמחו אותם ויאפשרו להם להעסיק את עצמם במהלך השהות בבית. בחרו את המתנה האידיאלית ביותר, ואל תשכחו להוסיף כרטיס ברכה עם מילים שמחממות את הלב.