אנגלית בסיסית לילדים

רכישת שפה היא כלי חשוב בארגז הכלים הדרוש להצלחה בחיים. היום כמעט הכול מתנהל באנגלית, החל מגלישה באינטרנט עד ללימודים אקדמיים שדורשים ידיעת אנגלית באופן יסודי. אם יש לכם ילדים בכיתה א', ואתם רוצים לבסס אצלם את השפה, תוכלו לעשות זאת באמצעות שירים, צבעים, למידת סדר האותיות ושמות האותיות, ושאר שלבים חשובים בלמידה. הנה מספר טיפים ללימוד חוויתי:

סדרו את הלימודים ע"פ סדר החשיבות

כשלומדים שפה, לא 'רותמים את העגלה לפני הסוסים', לכן חשוב שיהיה סדר בלימודים, החל מהבסיס. כדי ללמוד נכון את השפה, התחילו משינון אותיות ה ABC וודאו כי הילדים מכירים אותן. עברו בכול יום על סדר האותיות ועל שמות האותיות והשתמשו במשחקי קופסא ללימוד ה ABC, כמו גם בשירים ותרגול. בין היתר כדאי להסביר לילד על כל אות ולתת דוגמאות לשימוש באותיות בתוך מילים באנגלית.

היכרות עם שמות עצם

בשלב השני כדאי ללמד את הילד מהם שמות עצם וכיצד מזהים אותם. את התרגול וההכרות אפשר לבצע עם חפצים בבית כמו רהיטים, כלי בישול, משחקים וכולי. כשאתם יוצאים לטייל תרגלו שמות עצם באנגלית כמו עץ, כלב, חתול, חנות, בית ועוד. כך הילדים יוכלו להיזכר בשמות של העצמים כשיתקלו בהם במרחבים מוכרים.

ללמוד אנגלית

היכרות עם שמות גוף

שמות גוף באנגלית מאפשרות להביע מילים שונות דרך משפטים שלמים. באמצעות למידת שמות גוף כמו אני, אתה והוא, את, אתם, הם וכו' – הילדים יוכלו להתקדם בידיעת השפה ולהרכיב משפטים שלמים. למידה שמות גוף באמצעות שירים היא דרך יעילה ללמוד אנגלית. ילדים בדרך כלל אוהבים מוזיקה, לכן הטיית עצמים באמצעות שירים תלמד כיצד מחברים משפטים. דור ה MTV למשל, למד לדבר אנגלית טוב יותר בזכות צפייה חוזרת בקליפים באנגלית ששידרו בערוצי המוזיקה: קליפים שהיו פופולאריים במיוחד בשנות ה90 . זה נכון, הילד לא צריך לשבת כל היום מול המסך, אבל האזנה לשירים באנגלית יכולה לסייע מאד להבנה של השפה. לדוגמא: השיר I am sailing  של רוד סטיוארט מעולה ללימוד אנגלית משום שהזמר מטה בתוך השיר פעלים של I am, we are, you are וכו'. נוסף על כך, אפשר לכתוב יחד שירים על הABC  ולפקח על הכתיבה כדי שתהיה תקינה.

לימוד צבעים

היכרות עם הצבעים באנגלית ובעברית, חושפת את הילדים לעולם הצבע והיצירתיות. לימוד כל צבעי הקשת באנגלית ישלב הכרות עם גוונים שונים והתרגשות בלימוד שמות הצבעים. ילדים שנמצאים רוב הזמן במרחבים צבעוניים ידעו לקשר בין צבע למילה. בחרו משחקי קופסא או ערכות אומנות באנגלית שמאפשרות משחק משותף ויצירה.

לימוד מילים זהות

כשיש לנו משימה כמו ללמד אנגלית ילדים, כדאי להתחיל כמו בכל משימה – מהקל אל הקשה. אחת הדרכים לפשט לילדים את השפה היא איתור מילים מקבילות בשפה העברית לשפה האנגלית. בחרו מילים כמו בננה, מנגו ולימון ומילים אחרות זהות באנגלית ועברית. כך לילדים תהיה נקודת התחלה קלה יותר תוך שילוב מילים זהות ומוכרות במשפטים באנגלית. אז זה בדיוק הזמן להתחיל לתרגל אנגלית עם הילדים.