משחקי למידה שמותאמים לכיתה א'

הילדים שלכם עולים לכיתה א' וההתרגשות בוודאי בשיאה. כדי להכין את הילדים לשלב זה בחייהם, חשוב לבחור משחקים ואפליקציות שיסייעו להם לצלוח את שנת הלימודים, ויכינו אותם לקראתה. משחקים כאלה מתאימים לעולים לכיתה א' או עבור מי שכבר התחיל ללמוד. הנה 5 המלצות למשחקים המותאמים לתלמידים הצעירים:

בהצלחה בכיתה א'/ הכנה לילדים שעולים כיתה ולאלה שכבר לומדים בכיתה א'

אפליקציית משחק שזמינה באנדרואיד וב IOS . האפליקציה זמינה עבור ילדים שעולים לכיתה א' או שכבר נמצאים בכיתה א'. האפליקציה כוללת משחקי חשבון ותרגול מספרים זוגיים. המשחק עובד על הבנת הוראות והקניית התאמות במרחב הכיתה, כמו למשל הדרך לסידור מחברות. בין היתר המשחק ישפר יכולות קריאה, זיהוי צלילים והבנה כללית של החומר הנלמד.

לומדים עברית לילדים

אפליקציה שמלמדת את אותיות הא"ב ועוזרת לתרגל ולהכיר מספרים וחשבון. האפליקציה זמינה באנדרואיד וIOS. 'לומדים עברית לילדים' מספקת איורים, קולות ותרגילים ב3 רמות. המשחק כולל הקראת אותיות לילדים, הקראת מספרים בסדר נכון או באופן רנדומלי, השלמת אותיות חסרות ושאר משחקים ומשימות שמפתחות את החשיבה. כל הילדים לומדים את השפה העברית ואת עקרונות הכתיבה תוך לימוד צבעוני, נעים ווקאלי.

משחקי למידה שמותאמים לכיתה א'

אתר ג'ינג'ים

אם תכנסו אל אתר ג'ינג'ים תוכלו למצוא סביבת למידה שאפשר להתנהל בה באמצעות אייפד או מחשב. האתר מציע מגוון פעילויות לימודיות שמתאימות לילדים אשר החלו לקרוא, ומותאמת גם עבור ילדים עם צרכים מיוחדים. הפעילויות עוסקות בחיזוק הקריאה והכתיבה, חיזוק מודעות פונולוגית ושילוב סיפורים לקוראים צעירים.

Learn Hebrew Word

אפליקציה ללימוד מילים בעברית באמצעות משחק. האפליקציה זמינה להורדה באנדרואיד ומציגה על המסך ציורים ומילים שיש לגרור ולהתאים לכל ציור. למשחק 3 דרגות קושי והוא יכול להתאים גם עבור ילדים שדוברים שפה אחרת מלבד עברית, וזקוקים לתרגול עברית. באפליקציה תמצאו פאזל מילים ומשחק זיכרון עם מאגר גדול של ציורים. פאזל זה נחשב פופולארי בקרב ילדים, משום שיש בו עולם תוכן עשיר במיוחד.

לאחר שמסיימים להרכיב את הפאזל, מתגלה עולם קסום של ציור באנימציות מפתיעות כמו ציור של תרנגולת מטילה ביצה, סנאים מתחבאים ביער ושאר פעילויות שנוצרו עקב פתרון הפאזל. כך לילדים נוצר אתגר מעניין במיוחד תוך כדי למידה של שמות ומראם של בעלי החיים השונים כמו אריה, היפופוטם, פיל, צב, ורדית, זברה, חתול, טווס, ינשוף, כבשה, ברבור, גמל, דג, לטאה, מדוזה, נחש, סנאי, עטלף, קיפוד, ראם, שבלול ותרנגולת.

תרגול כתב יד בעברית

לאחר שהילדים למדו את האותיות והם כבר יודעים לכתוב מילים ומספרים: הגיע הזמן (ועדיף כמה שיותר מוקדם) לעבוד על נראות כתב היד. אפליקציה כמו 'תרגול כתב יד בעברית' שאפשר להוריד באנדרואיד, תספק תרגול אותיות בכתב יד. המשחק מאפשר לילדים לתרגל את כתב היד על מסך לבן ואסתטי. מופע האותיות על רקע נקי עוזר לצילום חזותי של האות בזיכרון הילד. תרגול כתב יד נקי וברור תורם מאד ללמידה ולעתיד האקדמי של הילד.

בחרו משחקים חינוכיים ולימודיים והילדים שלכם ינצלו את זמן המסך למטרות טובות וחשובות.