העיסוק בתזונה מאוזנת ובריאה נוגע לאנשים רבים, ובין היתר – גם לנשים בהיריון, מאחר שהעובר ניזון ומתפתח הודות לתזונה של האם הנושאת אותו. לכן, לא מעט הריוניות מקפידות על תזונה מבוקרת הכוללת את כל אבות המזון, אלא שלעתים גם יש צורך לבצע "השלמות" באמצעות תוספי תזונה כאלה ואחרים. תוסף תזונה כזה הוא כמובן אומגה 3, אחד מתוספי התזונה הפופולריים ביותר בקרב נשים בהיריון. מהי אומגה 3, כיצד היא תורמת לאם ולעובר והאם כדאי להמשיך עם לקיחת התוסף גם לאחר הלידה? כל התשובות במאמר שלפניכם.

אומגה 3

אומגה 3 הינה למעשה שם כולל לשלוש חומצות שומן חיוניות מאוד לגופנו, אותן הגוף שלנו לא יודע לייצר באופן עצמאי בצורה טבעית. חומצות שומן מסוג אומגה 3 חיוניות לכלל בני האדם, אולם צריכה של תוספי אומגה 3 בקרב נשים בהיריון עשויה להתגלות כהשקעה משתלמת ביותר, במיוחד בכל הקשור להתפתחות העובד. תוסף תזונה זה, כמו גם תוספי תזונה נוספים, תוכלו למצוא באתר 'טבע בריא' לרכישה מיידית. תוסף תזונה המכיל אומגה 3 המופק מדגים נחשב לבטוח לשימוש במהלך ההיריון וההנקה.

תרומת התוסף למהלך ההיריון

על פי ההנחיות של איגודי הבריאות העולמיים, נשים בהיריון ונשים מניקות צריכות לצרוך כ-200 מ"ג של אומגה 3 ביום. אבל למה בעצם חומצות שומן מסוג אומגה 3 חיוניות במיוחד עבור נשים בהיריון? למעשה, התרומה העיקרית של חומצות שומן אלו הן למוחו של התינוק. מוח הוא איבר העשוי ברובו משומן, ועל כן אומגה 3 מסייעת בהתפתחותו. כמו כן, צריכה מספקת של אומגה 3 עשויה לסייע במניעת לידה מוקדמת ובמניעת בעיות התפתחותיות והתנהגותיות.

 

 

נשים לאחר לידה

כאמור, עיקר התרומה של אומגה 3 למהלך ההיריון הוא למוחו של התינוק. אולם, מוחם של בני אדם מתפתח לא רק ברחם אימם, אלא גם במהלך השנה הראשונה לחייהם. לכן, מומלץ להשקיע ככל הניתן בבניית המוח כבר בשלב ההיריון, וזאת ניתן לעשות על ידי צריכת אומגה 3. גם לאחר הלידה, במקרה שהאם בוחרת להיניק את תינוקה, מומלץ להמשיך עם צריכת תוספי אומגה 3 מאחר שהחומצות החיוניות יועברו לתינוק דרך חלב האם. כמו כן, אומגה 3 יכולה לעזור לתינוק לישון טוב יותר ולשפר את ההתפתחות חדות הראייה שלו.

אומגה 3 – בחירה מושכלת

הגוף שלנו, כפי שנטען בתחילת המאמר, אינו יודע לייצר אומגה 3 בעצמו, וזאת למרות שהוא זקוק להן במידה ניכרת כדי לתפקד באופן בריא ותקין. אומגה 3 ניתן לצרוך בקלות באמצעות התזונה שלנו, בין אם ממקורות צמחיים ובין אם על ידי אכילת דגים, אלא שנשים הרות רבות נמנעות מאכילת דגים בשל החשש להימצאות כספית או מתכות אחרות. לכן, הדרך האידיאלית לצריכת אומגה 3 עבור נשים בהיריון היא על ידי תוספי תזונה. יחד עם זאת, אנו ממליצים לשמור על תזונה בריאה בהיריון ותמיד להתייעץ עם הרופא המטפל בכל הנוגע לסוגי התוספים ולמינונים המתאים, במטרה לוודא שאכן האם מקבלת את המינון לו היא זקוקה וכי התוסף מתאים למצבה.

סיכום

לסיכום, חומצות שומן מסוג אומגה 3 חיוניות ביותר לגוף שלנו, ומסתבר שיש להן השפעה טובה גם עבור נשים בהיריון ועבור העוברים שלהן. את האומגה 3 ניתן לצרוך כיום גם באמצעות תוספי תזונה, אולם אנו ממליצים לעשות זאת לאחר ייעוץ עם גורם רפואי בלבד.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד