אין ספק כי להיות הורים לילדים משמעותו לעסוק מדי יום בהרבה מאד מטלות. מעבר לעובדה כי רובינו עובדים וצריכים להביא פרנסה הביתה, אנחנו גם צריכים לדאוג להם לאוכל, לארגן אותם לבית הספר, לעזור להם עם המטלות ועם שיעורי הבית ונראה כי במצב הזה אנחנו פחות או יותר עמוסים מכל הכיוונים. בדיוק בגלל זה יכול להיות מתסכל שברגעים בהם אנחנו עוצרים לשנייה, אנו מגלים שהבית מסביבנו בבלגן גדול וגם די מלוכלך, וכמובן שחלק מהותי בעניין הזה הוא הנוכחות של הילדים בבית. אז מה עושים? האם עלינו להשלים עם המצב ולהבין שכאשר יש ילדים בבית קשה מאד לשמור עליו נקי כמו שהיינו רוצים? ובכן – כמובן שלא, והאמת היא שאם רק היינו מכירים כמה טריקים וטכניקות פשוטות, הניקיון של הבית יכול להיות פשוט ונוח הרבה יותר. אם גם אתם מזדהים עם התחושות הללו, אנחנו רוצים לחלוק כעת כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על בית נקי ומבריק גם עם ילדים.

שואב אבק שוטף

לטאטא את הרצפה, לאסוף את הפירורים, למלא דלי במים, לשטוף את כל הבית, לעבור עם סמרטוט וחוזר חלילה. הפעולות הללו הן מתישות בלי ספק והן מחייבות אותנו לחזור עליהן נון סטופ – אז מה אם היינו אומרים לכם שהיום אפשר לשלב בין השניים ממש בקלות ובמהירות? שואב אבק שוטף יעשה את שתי הפעולות במכשיר אחד ויחסוך לכם חמישים אחוז מזמן הניקיון.

איך זה עובד? ובכן, ממלאים מים וחומר ניקוי במקום המיועד ופשוט שוטפים איתו את כל הבית. המכשיר מוציא מים עם חומר ניקוי ואז שואב אותם ומאחסן אותם בתוך המיכל הייעודי. המקסימום שאתם צריכים לעשות לאחר מכן זה לעבור עם סמרטוט יבש ולוודא שלא נשארו מים.

ניקיון הבית: כך משאירים את הבית נקי ומבריק גם כשיש ילדים

תמיסה ביתית לניקוי השטיחים

עוד דבר שצובר הרבה לכלוך ואבק זה כמובן השטיחים בבית, במיוחד בבתים עם ילדים. חשוב לשאוב אותם באופן די קבוע, אבל צריך לדעת שזה בדרך לא ממש מספיק לכשעצמו. אנו ממליצים בחום להכין תמיסה של מים, מיץ לימון, חומץ וסודה לשתייה ולקרצף עם מברשת מיוחדת. אגב, אם יש לכם שואב אבק שוטף אתם יכולים לשאוב את כל המים והסבון מהשטיח לאחר מכן.

ספוגית הפלא

כתמים קשים בכיור במטבח? לכלוכים שלא יורדים באמבטיה? צבע שהילדים השאירו בחדרים? ובכן – אם אתם עדיין לא מכירים את ספוגית הפלא, בהחלט הגיע הזמן להכיר את האביזר שיעזור לכם להיפטר בקלות מכל הדברים הללו. זוהי למעשה ספוגית שעשויה מחומר מיוחד שמוריד ממש בקלות לכלוכים שונים והעניין כאן הוא שאפילו לא צריך להוסיף חומרי ניקוי מיוחדים והיא יכולה לעזור לנו להיפטר מהלכלוך באמצעות מים בלבד.

הפכו את הילדים לשותפים שלכם

הטיפ הזה חשוב להורים שהילדים שלהם כבר גדולים יחסית, מגיל 9 ומעלה פחות יותר. ניקיון הבית הוא הזדמנות מצוינת ללמד את הילדים שלכם על החשיבות של שיתוף וחיים בצוותא וזה בהחלט בסדר גמור להטיל עליהם מטלות שונות בבית. כמובן שלפני כן עליכם ללמד אותם איך עושים דברים שונים ורצוי להראות להם את זה בלייב. מכאן אפשר בהחלט להחליט על ימי ניקיון משותפים בהם לכל אחד יש את החלק שלו, ואם אתם מתכוננים מראש, שמים מוזיקה ושירים שאתם אוהבים ואוכלים ביחד קודם, זה גם יכול להיות בהחלט זמן משפחתי כיפי ומגבש.

בשורה התחתונה – שמירה על בית נקי עם ילדים היא לא מסובכת כמו שרבים חושבים.