מעוניינים להקים עסק עצמאי? מצוין. ייתכן שזו תהיה תחילתה של הרפתקה מופלאה. אם כי וודאי שלא קלה. אתם כמובן מבינים, שלא פשוט להקים עסק אשר יעמוד על רגליו באופן יציב ועצמאי. סביר שכבר למדתם להיות ערניים לגבי כל הזדמנות להתייעל ולהקל על הניהול השוטף. "מחשוב ענן" הוא סוג של טכנולוגיה, אשר מציעה (בין השאר) בדיוק את זה. מה זה אומר בעצם? מהם היתרונות של מחשוב ענן עבור עצמאים בתחילת דרכם ובכלל? לאילו סוגי עסקים הוא עשוי להתאים במיוחד? הנושא אמנם רחב למדי, אך כאן נשתדל להביא לכם בתמצית, את ה"תכלס" ואת מה שחשוב עבורכם:

מיקור חוץ בגרסתו המודרנית

בתור אנשי עסקים, כדאי שתכירו מונחים עסקיים חשובים. אחד מהם הוא "מיקור חוץ" ומייד נסביר כיצד זה קשור לשירותי ענן. הרעיון במיקור חוץ או outsourcing, הוא פשוט להוציא פעילות מסוימת שלכם, לביצוע על ידי גורם חיצוני מקצועי. כעצמאים בתחילת דרכם, תעשו זאת כנראה למשל לגבי הנהלת החשבונות. כלומר, תשכרו שירותי הנהלת חשבונות מקצועיים. ציוד מחשוב בסיסי בוודאי תצטרכו וגם בעולם המחשוב העסקי והטכנולוגיה בעסקים, ניתן לבצע מיקור חוץ. נאמר שהעסק שלכם יהיה סביב רעיון מיוחד, שכולל אפליקציה. אם אינכם יודעים לתכנת או לא מקצועיים בכך, מוטב להשאיר זאת למקצוענים. בין השאר, מאחר שהתוצר המקצועי חיוני ואפילו קריטי, עבור עסק בתחילת דרכו. חשוב מאוד לדעת, מה ניתן לעשות ברמה בינונית ומה מחייב מצוינות. מול לקוחות פוטנציאליים לא כדאי לעגל פינות, כי זו הדרך הבטוחה להישאר ללא לקוחות. דוגמה נוספת, היא כאשר זקוקים לשרת. במקרה זה, שירות שיכול לסייע באופן דומה למיקור חוץ, הוא לשכור שרת כשירות ענן. למעשה, תוכלו לשכור שימוש במגוון שירותי ענן, אשר יחליפו תשתיות מחשוב מסוגים רבים. מה זה אומר בעצם?

 

 

מחשוב גמיש לשירותכם

מחשוב ענן הוא הכינוי המקובל לשירותים, אשר מוצעים דרך האינטרנט, בתשלום חודשי נוח. שרת הוא דוגמה מתקדמת. דוגמה בסיסית יותר, היא כל הקשור לאחסון וגיבוי. נאמר שאתם צוברים בעסק החדש שלכם היקפי מידע אשר גדלים בהדרגה. כדאי ופשוט יותר "לאחסן בענן". כך גם לגבי הפעילות החיונית של ביצוע גיבויים – זה קל יותר “בענן”. מדובר על שימוש קל ופשוט בשירותים אלה, באמצעות דפדפן וחיבור אינטרנט. משאבי האחסון שזמינים בשירות כזה אינם מוגבלים מבחינתכם. כמו כן, ניתן להתחיל להשתמש בשירות ענן לאחסון או לגיבוי די במהירות. כעת מגיעים לנקודה חשובה ואולי המעניינת מכל: היקף שירותי המחשוב שזמינים כיום כשירותי ענן, הוא עצום. עקרונית, אתם יכולים לשכור אפילו שירותי חישוב של מחשב על, כשרות ענן! זאת אומרת, במקום להקים מחשב על בחצר האחורית שלכם ולשלם לצוות מקצועי שיתחזק אותו, ניתן לשכור זאת לגישה מרחוק, בתשלום נמוך, עבור השימוש הזמני. תודות לכך, אתם מקבלים גמישות יוצאת דופן באפשרויות.

למי זה מתאים?

מחשוב ענן מתאים לעסקים קטנים, שאין להם די משאבים, עבור תשתיות המחשוב שדרושות להם. בכך, מחשוב ענן מסיר מגבלה משמעותית ומאפשר לכם להתקדם ובמהירות ואפילו להתחרות עם עסקים מבוססים וגדולים. הוא מתאים גם לעסקים בצמיחה, תודות לגמישות שהוא מספק וגם לעסקים שהיקף או אופי פעילותם משתנה מאוד מסיבות שונות (למשל שינוי עונתי). כמובן, גם עסקים גדולים יכולים להסתייע בו ואכן עושים זאת.

לסיכום

אם אכן תצאו לדרך כעצמאיים, תגלו שאתם מנסים ובודקים לא מעט רעיונות טובים. במקרים רבים, שומרים מידע עליהם בצד לשם ניסוי בהמשך. האפשרות להשתמש בשירותי ענן היא בהחלט מסוג הדברים, שחשוב שלא לשכוח! זה עשוי לעזור לכם מאוד ובדרכים רבות. שיהיה בהצלחה!