ערוץ יוטיוב משפחתי

אם אתם מחפשים כיוונים שונים לפרנסה אלטרנטיבית שתוכל להחליף את העבודה שלכם, המשיכו לקרוא. אנחנו עומדים לדון ולחשוף בפניכם תופעה מאד מעניינת של השנים האחרונות. מדובר במשפחות אשר מפעילות ערוץ יוטיוב, מעלות תכנים ואפילו מתפרנסות יפה מכל העניין. בין אם תחליטו שזה משהו שאתם רוצים לנסות לעשות בעצמכם ובין אם לא, המשיכו לקרוא, אנחנו נעבור על נושאים שונים שנוגעים בעולם של הרשתות החברתיות, השיווק ומה שביניהם.

יצירה וקידום של תכנים למשפחה

ראשית נאמר שהדרך עד לערוץ יוטיוב שממנו ניתן להתפרנס היא ארוכה. המכשלה העיקרית, בניגוד למה שמקובל לחשוב, היא דווקא לא התכנים עצמם. הבעיה היא הקידום הראשוני שלהם. אם תרצו להבין את הנושא לעומק תוכלו לקרוא מידע נוסף על אפשרויות קידום ברשתות החברתיות. כאן נציין שהדרך הכי יעילה לעשות זאת היא על ידי קניה של עוקבים או אפילו צפיות ליוטיוב. היתרונות של השיטה הם שהיא חוסכת הרבה זמן ומבטיחה חשיפה מיידית של התכנים. נכון, מדובר בעלויות כספיות שאנחנו מוציאים מהכיס עוד לפני שראינו שקל מיוטיוב. עלינו לזכור ההוצאה הזו תחזיר את עצמה בהמשך הדרך. קחו לדוגמא את המגבלה על מוניטיזציה שיוטיוב מגדירה. מדובר על סף מסוים של חשיפה של הערוץ לפני שאפשר להפוך אותו לערוץ שמשתף את היוצרים שלו ברווחים מהפרסומות. כיום הרף עומד על 1000 עוקבים ו4000 שעות צפיה במצטבר. אלו משוכות שלא קל לעבור בשביל ערוץ חדש ויהיה יותר קל לעבור אותן באמצעות קניית צפיות או עוקבים.

 

הערוצים המשפחתיים הללו צריכים גם לשים לב לתוכן עצמו. מכיוון שמדובר בתוכן לכל המשפחה, יוטיוב וגם קהל היעד שופטים אותו מאד לחומרה. צריך לשמור שהתוכן לא יכיל אפילו במרומז תכנים אסורים. תכנים כאלו יכולים בקלות 'להשתרבב' בסגנון צילום שהוא וולוג, למשל: יוטיוב יבטל את המוניטיזציה לתוכן הכולל עישון. אם במקרה הוולוג שלכם מכיל דמות מעשנת, נניח אדם אשר פגשתם בפארק במקרה, אתם מסכנים את הסרטון כולו ואולי גם את הערוץ. נשק – המדיניות של יוטיוב היא מאד קפדנית בנושא. קיימים היום רובי ואקדחי צעצוע שדרך סרטון יוטיוב יכולים להיראות יותר מידי אמיתיים ושוב, יסכנו את הסרטון והערוץ. אלו הן רק שתי דוגמאות, קיימת רשימה ארוכה של כללים ודרישות שונות כולל התייחסות לנושאים הקשורים לרפואה, תרופות, כסף וכדומה.

ערוץ יוטיוב משפחתי – פוטנציאל גדול

מה שמושך את היוצרים המוכרים להפעיל ערוץ יוטיוב משפחתי הוא בין היתר הרווחים הנאים שיש לפעילות הזו. ברגע שמגיעים לכמות צפיות אשר חוצה את המיליון, אנחנו כבר מדברים על פרנסה יפה מאד, בתנאי שמקפידים לפרסם ולהעלות תכנים כל הזמן. ערוץ משפחתי מצליח יכול להרוויח ישירות מיוטיוב כמה עשרות אלפי ש"ח בחודש. הוסיפו לזה את האפשרות לפרסם מוצרים או להיות פרזנטור של מותג ואנחנו מבינים מדוע אותם בעלי ערוצים משקיעים כסף רב בקידום של הערוץ כבר מההתחלה. מי שמבין מוקדם את הכוח שבקידום, מרוויח בגדול ומגיע מהר להצלחה ולמצב שהערוץ וויראלי ומייצר את החשיפה בעצמו.

 

מי מכם ששוקל לנסות להפעיל ערוץ יוטיוב משפחתי צריך לעשות תוכנית מסודרת, ממש כמו בכל עסק. ברור שלא כל דבר יתנהל לפי התכנית, אבל היא תיתן לכם לפחות יעדים שאותם תצטרכו לחצות וגם תיתן לכם מושג התחלתי לגבי ההשקעה הנדרשת, הן מבחינת הזמן לפיתוח וצילום התכנים והן מבחינת הכסף שיידרש לרכישת ציוד, אביזרים שונים, תשלום לנותני שירות וגם כמובן לרכישת עוקבים וצפיות בשנה הראשונה של הערוץ. שיהיה בהצלחה!