הורים מעשנים

בתור הורים אתם בטח כבר הפנמתם שזהו תפקיד של 24 שעות ביממה. אין אפשרות להחליט שאנחנו לוקחים הפסקה מהתפקיד. מה שכן ניתן לעשות הוא מדי פעם, כאשר יש לנו הזדמנות, ליהנות מפעילויות פנאי שונות המסיבות לנו עונג. בשביל הורים רבים, כזאת פעילות בדיוק היא העישון. בין אם אנו מעשנים לבד, עם בן או בת הזוג או עם חברים, זו יכולה להיות דרך נחמדה להעביר ערב כאשר הילדים כבר במיטה ישנים. הסיטואציה של עישון שלנו כהורים, בבית בו יש גם ילדים, מצריכה מחשבה עמוקה על סוגיית הבטיחות. במאמר הזה אנחנו נסקור כמה כללים שיכולים לעזור לכם להרחיק את הילדים שלכם מסכנות שונות הנגרמות על ידי הימצאות של אמצעי עישון וחומרים שונים בבית.

בוחרים אמצעי עישון מתאים לבית עם ילדים

עישון רגיל גורם להרבה עשן אשר נדבק ומשאיר ריח חריף על ריפודים, שטיחים, כריות ואפילו על הקירות. עשן כזה יכול בקלות להגיע גם לחדרים השונים כולל אל חדרי השינה של הילדים. הפתרון הכי טוב לבעיה ל העשן הוא פשוט לא לעשן בצורה קונבנציונלית אלא כזו אשר מאדה את החומר הפעיל והטעמים השונים. אם אתם משתמשים בוופורייזר מייטי, אתם מבטיחים אידוי מושלם באופן יותר טוב מסיגריה מגולגלת. בנוסף על כך, אתם לא מייצרים עשן בזמן העישון. מה שאתם רואים, הענן הלבן אשר יוצא מהפה שלכם, הוא למעשה אדי מים. וופורייזרים הם הדרך הכי מתקדמת שיש להפיק הנאה מחומרי העישון, מבלי לבזבז אותם וגם מבלי ליצור סירחון ולכלוך.

ניתן לעשן כמובן גם עם סיגריות מגולגלות אבל לשם כך נצטרך לשים לב לכללי הבטיחות הבאים.

טיפים נוספים לבטיחות

אם בחרתם בוופורייזר, חשוב להקפיד לנתק אותו מהחשמל בסיום השימוש. כך תהיו בטוחים שהוא לא יופעל בטעות. מומלץ מאד לשים אותו במקום הרחק מהילדים והיכן שהם יכולים לגשת אליו. את חומרי העישון השונים כמו גם ניירות הגלגול ויתר האביזרים, הרחיקו מהישג ידם של הילדים באופן שלא יוכלו להגיע אל הדברים, מומלץ במקום גבוה. רצוי מאד גם לנעול את הארון או המגירה הספציפית בהם מונח ציוד העישון.

בכדי להיפטר משאריות של ריח וחומרי עישון, עשו לכם הרגל לאוורר היטב את אזור העישון לאחר כל ישיבה בו. פתחו את החלונות מכל הכיוונים ותנו לאוויר להתחלף במשך חצי שעה לפחות. אם יש כיסויים שונים לרהיטים א מפות שולחן שניתן להחליף, עשו זאת. דאגו לשטוף את רצפת הבית באופן תדיר ולנקות את הרהיטים והחפצים השונים עם מטלית לחה. זה יעזור למנוע הצטברות של שיירי עשן היכולים, לאורך זמן, להוות מטרד וסכנה לילדים אשר מכניסים דברים שונים לפה.

דאגו לעשן במקומות בבית שהינם רחוקים ככל הניתן מהחדר של הילדים. בעת העישון, פתחו את החלונות כך שתיווצר זרימת אוויר החוצה מהחדר בו אתם מעשנים אל חוץ הבניין. לעיתים, אנחנו נתקלים במצב בו אוויר דווקא יכנס ממקום העישון. אז, למרות שהחלון פתוח, העשן יתפזר בדירה. נסו להיות מודעים למצב כזה ואם הוא מתרחש, שנו משהו באופן בו החלונות בדירה פתוחים בכדי לשנות את כיוון זרימת האוויר.

 

עישון יכול להיות הרגל חברתי שיש לו השפעות מרגיעות ובכלל, זוהי פעילות פנאי מקובלת. בתור הורים נצטרך להיות מודעים לסכנות ולשמור על הילדים שלנו בכדי שאותה פעילות אשר מסיבה לנו הנאה, לא תפגע בהם.