משכנתא היא כנראה ההלוואה הגדולה ביותר שאנחנו יכולים לקחת, והיא מתאפשרת לנו הודות לעובדה שהבית שקנינו הוא הערב להחזרת ההלוואה הזו. במקרה שבו לא ניתן להחזיר את המשכנתא, הבנק זכאי לקבל את הבית. אנחנו בביטוח בטאץ' כאן כדי להסביר לכם למה חשוב לבצע ביטוח משכנתא שהוא ביטוח שמכסה מקרה של אי יכולת תשלום.

ביטוח משכנתא

ההחזר החודשי של המשכנתא הוא נטל כלכלי לא פשוט. כמובן שכאשר לוקחים את המשכנתא מתאימים את גובה ההחזר ליכולת הכלכלית שלנו, אולם יחד עם זאת מדובר בהוצאה לא קטנה. הבנק מעוניין להיות בטוח שאתם תחזירו את ההלוואה שלקחתם ממנו, ולכן הוא דורש מכם לעשות ביטוח. ביטוח המכסה במקרה של אי יכולת תשלום הוא ביטוח משכנתא.

עלות ביטוח משכנתא

העלות של ביטוח המשכנתא משתנית כמובן עם הזמן. ככל שאתם מתקרבים למועד שבו אתם מסיימים לשלם את המשכנתא, העלות של הביטוח קטנה יותר. החברה שמבטחת אתכם לוקחת בחשבון את הסכום שנשאר לכם להחזיר ועל פי זה היא מחליטה מה גובה התשלום שעליכם לשלם עבור הביטוח.

במקרה של פטירת אחד מלוקחי המשכנתא, החוב פוקע, ואת שאר הכסף חברת הביטוח תצטרך להחזיר. לאור זאת, למצב הרפואי שלכם ישנה משמעות רבה בקביעת העלות של הביטוח. כמובן שאל תנסו להסתיר מידע רפואי מפני שזה עלול לגרום לכם לנזק משמעותי במקרה הצורך, אך בכל מקרה כדאי לדעת שלמצב הבריאותי שלכם ישנה השפעה על עלות הביטוח.

זמן וערך ההלוואה

שני נתונים נוספים שלהם ישנה השפעה על המחיר שאותו תשלמו עבור ביטוח המשכנתא, הם הזמן שעליו פרסתם את ההחזר וכמובן הערך של המשכנתא שלקחתם. ככל שהזמן של החזר ההלוואה ארוך יותר, כך המחיר של הביטוח יהיה גדול יותר. במשך הזמן נתונים רבים עלולים להשתנות, וחברת הביטוח מעוניינת להימנע ממצב שבו החזר ההלוואה נופל עליה.

כמובן שהסכום של המשכנתא גם הוא משפיע בצורה מכרעת על ההחזר של ההלוואה, כיון שככל שהסכום גדול יותר כך במקרה הצורך חברת הביטוח תאלץ להחזיר סכום גבוה יותר.

החשיבות של ביטוח משכנתא

הסיבה שכל כך חשוב לבצע ביטוח משכנתא היא קודם כל כיון שבהרבה מקרים הבנק כלל לא יאפשר לכם לקבל משכנתא בלי שהצגתם ביטוח שמכסה אתכם במקרה של אי יכולת להחזיר את ההלוואה. שנית, המשכנתא היא הלוואה גדולה, וכדי לשמור על הבית שלכם הביטוח שלה הוא חשוב. בסופו של דבר המשכנתא היא רק אמצעי להגיע לבית, והביטוח הוא מה שמאפשר לנו על האמצעי הזה.

גם אם הסיכון של אי יכולת ההחזר של ההלוואה נראה לכם נמוך, עדיין חשוב לעשות ביטוח משכנתא. במצב לא צפוי, הביטוח הזה יכול להוות עבורכם חבל הצלה של ממש, לא פחות.

לקחתם משכנתא? כדאי לכם לעשות ביטוח

השוואת מחירים

ביטוח משכנתא מוצע על ידי מגוון רב של חברות ביטוח, מה שמאפשר לכם בחירה בין הרבה מאוד אופציות. בחברות השונות תוכלו לקבל הצעה אישית עבורכם שנסמכת על כל הנתונים שאותם הזכרנו. ביטוח המשכנתא נועד למקרים די ספציפיים ולכן הדבר החשוב ביותר הוא באמת למצוא ביטוח שהעלות שלו נראית לכם סבירה.

לסיכום

ביטוח משכנתא הוא ביטוח המכסה במקרה של אי יכולת תשלום. כיון שהבית הוא מה 'שאחראי' להחזר של הלוואה מול הבנק, הביטוח נועד למקרה שבו לא תהיה לנו את היכולת להחזיר את ההלוואה, וכך נוכל להישאר עם הבית. המחיר של הביטוח נקבע לפי זמן ההחזר של ההלוואה, גובה ההלוואה, והמצב הבריאותי של מי שלקח את המשכנתא.