צילומי ניו בורן הפכו לטרנד די שכיח בעשור האחרון, ולמען האמת, מדובר בצילומים שמשאירים זיכרון מתוק מימיו הראשונים של הילד. רגע לפני שתבחרו צלם או תתכננו את הצילומים – ריכזנו בעבורכם מספר טיפים חשובים, לצד רעיונות מקוריים לצילומי ניו מושלמים. בואו נתחיל.

רגע, מתי מצטלמים?

זו כנראה השאלה הנפוצה ביותר בקרב הורים טריים, ופה נציין כי צילומי ניו בורן מומלץ לבצע בגיל 5-10 ימים (לפני גיל שבועיים). מדוע? ובכן, מרבית הצילומים מתבצעים כשהתינוק ישן, ובגילאים הללו, שנתו של התינוק עמוקה יותר, ובכך הצילומים הופכים להרבה יותר פרקטיים. כמו כן, חשוב להבין שאצל כל תינוק זה אינדיווידואלי, ויכול מאוד להיות שהתינוק יסרב לשתף פעולה במהלך הצילומים, יבכה לא מעט או לא יירדם. מה הטיפ? לקחת הכל בחשבון, ולהתאים את הצילומים למצב הרוח של התינוק.

טיפ #1: את הצילומים כדאי לתאם לפני הלידה או מיד לאחריה. בייחוד אם אתם מתכננים להצטלם אצל צלמים מוכרים ומאוד מבוקשים.

טיפ #2: כדאי לברר עם הצלמים אם התמונות מגיעות ערוכות, בייחוד אם אתם מעוניינים לטשטש את האדמומיות שמופיעה בפניו של התינוק בימים הראשונים. בדרך כלל התמונות מגיעות ערוכות, אך תמיד טוב לוודא זאת מבעוד מועד ולבצע תיאום ציפיות.

טיפים ורעיונות לצילומי ניו בורן מושלמים

מה לובשים לצילומי ניו בורן?

יש מגוון רחב של סגנונות צילום וסוגי צילומים. יש מי שיצלמו את התינוק בתחפושות ייחודיות או תלבושות שונות, ויש מי שיעדיפו לצלם את הפעוטות בבגדיהם. כך או כך, הביאו עמכם בגדי חורף או קיץ בהתאם לעונה, וכדאי לבחור מראש את הבגדים שעמם התינוק יצטלם.

האם התינוק מצטלם לבדו? לא בהכרח. יש לא מעט צלמים וצלמות שיציעו לכם חבילה שכוללת גם צילומים משפחתיים, ולא רק צילומים של התינוק. במקרה כזה, כדאי להגיע מראש עם בגדים תואמים לבגדיו של הפעוט.

טיפ #3: כדאי ואפילו רצוי להביא אקססוריז מיוחד לצילומים. למשל, צילום האולטרסאונד מההיריון, בדיקת ההיריון הראשונה (אם שמרתם אותה כמובן), וכו'.

מה חשוב להביא לצילומים?

מלבד הבגדים לצילומים, כדאי להביא גם בגדים להחלפה, מוצצים, אוכל (אם התינוק אוכל תמ"ל), שמיכה, חיתולים, משטח החתלה חד פעמי ומגבונים. כמו כן, כדאי להביא גם בקבוק מים עבור ההורים ומעט נשנושים. הצילומים עשויים להימשך מספר שעות, וחשוב שיהיו לכם כל הפריטים הנחוצים עבור התינוק ועבורכם.

טיפ #4: הכינו תיק יום קודם לכן, כך תוכלו להתארגן בבוקר הצילומים בנוחות ובשלווה. כמו כן, כדאי להכין רשימה של כל הציוד, על מנת לוודא שלא שכחתם שום דבר.

חפשו השראה

אם ראיתם תמונות שאהבתם או אם אתם רוצים לבקש מהצלמים תמונות ספציפיות – מומלץ לחפש השראה ברשת, ולהראות לצלמים אילו תמונות אהבתם במיוחד. יש לא מעט רעיונות נהדרים לצילומי ניו בורן, כמו צילומים בתוך סלסלה, מעל שמיכת פוך צבעונית ועוד.

היערכו מראש לקראת הצילומים, ואל תשכחו להביא עמכם אקססוריז מיוחדים ושלל פריטים נחוצים עבורכם ועבור התינוק. צילומי ניו בורן הם חוויה מרגשת במיוחד, שמשאירה מזכרת מיוחדת ובלתי נשכחת.