מגזין shavers

קיימות סיבות ויתרונות רבים להסתפר בבית. ראשית, זה כמובן חוסך לנו כסף רב. אם נחשב את עלות התספורת שהיינו מוציאים בכל פעם שהיינו מסתפרים מחוץ לבית, נגיע לסכומים גדולים ביותר. שנית, התספורת בבית היא זמינה לנו ולעיתים אפילו יותר נוחה. דבר נוסף, בבית אנחנו בטוחים בהיגיינה של הציוד שלנו. אנחנו היחידים אשר משתמשים בו ויכולים להיות בטוחים שהוא עובר ניקוי וחיטוי כמו שצריך.

כאשר מדובר בילדים, היתרונות הללו כמובן נשארים ללא שינוי. הבעיה היא שתספורת לילדים היא שונה מאשר למבוגרים. על ההבדלים בין ילדים ומבוגרים בתספורת ביתית נכתוב כאן בהמשך. בנוסף, ניתן טיפים טובים להתמודדות עם הסיטואציה ואפילו איך להנות ממנה.

ראשית, פתחו מיומנות

בשביל לערוך תספורות בבית למבוגרים, ועל אחת כמה וכמה לילדים, עלינו ללמוד כמה דברים בסיסיים בתספורת בהפעלה של הציוד ובשיער עצמו. כמו כן, נזדקק לכלי תספורת מגוונים הכוללים בנוסף למכונת תספורת גם סינר, מברשות, מספריים, מסרק, ועוד. בקרו במגזין shavers בשביל למצוא סקירות מוצרים רבות. הסקירות הללו ישאירו אתכם מעודכנים על הנעשה בתחום. נוסף על כך, תוכלו לקרוא שם על סגנונות שונים של תספורות ועצות מעשיות לתספורות שגם אתם, בתור חובבנים, יכולים לבצע בבית.

לפני שאתם ניגשים לספר את הלידים שלכם, חשוב שתרכשו שליטה טובה יחסית בציוד התספורת וגם שתהיה לכם מיומנות טובה. תספורת ילדים היא יותר מאתגרת ואתם רוצים להגיע אליה כמה שיותר מוכנים שניתן.

האתגרים בתספורת ביתית של ילדים

תספורת ביתית לילדים יכולה להיות פתרון נהדר אבל חשוב להבין את המגבלות. ראשית, לילדים יש הרבה פחות סבלנות מאשר למבוגרים. הם יכולים להיות בלתי צפויים, כלומר להסכים להסתפר ואז להתחרט באמצע הפעולה. בנוסף, ילדים רבים יירתעו ממכונות התספורת ומהציוד השונה. גם המסרק יכול להכאיב לילד אשר אינו רגיל להשתמש בו.

ילדים צעירים לא יבינו בכלל את הצורך בתספורת. ישנם ילדים אשר יפחדו מעצם הפעולה של חיתוך השיער או הסמיכות לכלי תספורת שונים.

טיפים לתספורת ביתית של ילדים

ראשית, הפכו את התספורת לחוויה. מומלץ מאד לשתף את הילדים ולהציג להם את הכלים השונים. אם יש לכם אפשרות, ספרו את עצמכם או בן בית אחר לפני הילד. בכך תיצרו מעין 'אירוע' בו הילד יוכל לצפות ולהתרגל לרעיון. בזמן הזה תוכלו להסביר לו על מכונת התספורת ולתת לו להתרגל לרעש שלה. אם הילד מבקש, תנו לו להחזיק אותה ואפילו לבצע תספורת לאדם אחר, בהשגחתכם כמובן.

כאשר אתם ניגשים לספר את הילד, אמרו לו מראש מה התכנית. הראו לו באילו אביזרים תשתמשו ואיך תשתמשו בהם. הניחו לו להחזיק אביזרים שונים ושתפו אותו במידת האפשר, למשל על ידי כך שהילד מחזיק בשבילכם את המסרק. חשוב לתת תמיד לילד משוב חיוב על התהליך ועל הדברים שהוא עושה או מציע (זה תמיד חשוב, לא רק בתספורת). אם יש משהו שיכול ליצור כאב או גירוד או כל תחושה לא נוחה, הציגו את הדבר מראש ותנו לילד להתרגל אליו.

 

צריך לזכור שהפעמים הראשונות בהן נספר ילד בבית יקבעו כיצד הוא יראה את הדברים. אם ניצור אווירה נינוחה ורגועה ואפילו פעילות שיש בה עניין וכיף – הילד יחכה לפעם הבא בכיליון עיניים. לאור זאת זכרו שבפעמים הראשונות התספורות אותן תוכלו לבצע יהיו פשוטות ביותר. אל תבנו על כך שהילד יוכל לעמוד בתספורת מסובכת בהתחלה ותכננו אותה בהתאם.