בין אם זה מקום העבודה שלכם שמציע לכם הזדמנות לקידום בחו"ל במסגרת מקצועית, בין אם מצאתם בעצמכם הזדמנות תעסוקתית או עסקית שקורצת לכם ובין אם אתם רוצים לשבור קצת את השגרה ולקחת את המשפחה לחוויה שונה וייחודית מעבר לים, מעבר לחו"ל עם ילדים הוא כמעט תמיד מאתגר ובעל השלכות רבות, על אף ההזדמנויות הרבות שהוא טומן בחובו. אם אתם נמצאים בשלב בו אתם שוקלים לעשות צעד כזה, סביר מאד להניח שאתם מתלבטים ולא בטוחים לגמרי אם לקחתם בחשבון את כל המשמעויות הרבות. לשם כך הכנו עבורכם מדריך קצר ומקיף עם כל הדברים החשובים שאתם צריכים לחשוב עליהם לפני שעושים מהלך כזה, מקווים שנצליח לעזור ונעשה קצת סדר בדברים.

בדקו קודם כל היתכנות טכנית לרילוקיישן

לפני שאתם רצים לארוז את המזוודות ולפרסם את הבית בישראל, בדקו קודם על אם הרילוקיישן בכלל מתאפשר מבחינה טכנית. אם מקום העבודה שלכם הוא זה ששולח אתכם, כנראה שהם כבר ידאגו לכם לאשרות שהייה ועבודה ואין לכם יותר מדי מה לדאוג, אבל אם המהלך הוא עצמאי אתם חייבים לדעת בדיוק היכן תוכלו לגור והאם תוכלו לעבוד. אם אתם מכוונים לאירופה ויש לכם קצת זמן עד לנסיעה, שווה בהחלט לנסות להוציא דרכון אירופאי שיאפשר מגורים ותעסוקה חופשית בכל מדינות אירופה. כיום ישראלים רבים זכאים לדרכון פורטוגלי ואפשר לנסות להנפיק אחד כזה לפני הנסיעה. עורך דין לאזרחות פורטוגלית מכיר את כל השלבים בתהליך ולכן כדאי מאוד להתייעץ איתו. יש סיכוי לא רע שגם אתם זכאים לדרכון.

אם אתם מעוניינים לעבור לארצות הברית, חשוב מאד לבדוק את האפשרויות השונות שלכם שכן המדיניות כלפי מהגרים במדינה היא נוקשה הרבה יותר. גם כאן אגב דרכון אירופאי בהחלט יכול לעזור.

רילוקיישן עם הילדים המדריך המלא להורים המתלבטים.

קחו בחשבון את המרחק

קודם כל עליכם כהורים לזכור שרילוקיישן כרוך בריחוק פיזי ארוך וממושך מהמשפחה ואתם צריכים להבין אם זה דבר שאתם בנויים אליו. לאחר מכן, שאלו את עצמכם אם הילדים שלכם יעמדו בדבר כזה ונסו לחשוב על המצב החברתי הנוכחי שלהם. האם הם השתלבו בצורה טובה מבחינה חברתית ועזיבה פתאומית תערער אותם? האם הם דווקא לא כל כך מוצאים את עצמם בפן הזה וריענון של הנוף יכול דווקא לעזור? חשוב שתדברו על הדברים האלה לעומק, מה שיעזור לכם לעשות החלטה נכונה. כמו כן, היערכו מראש לדרכים שונות לשמירה על קשר עם החברים והמשפחה וכדאי בהחלט לרכוש מחשבים וטאבלטים איכותיים שיעזרו לכם לעשות את זה.

נסו להבין למה אתם בכלל עושים את זה

רגע לפני שאתם עושים החלטה שיכולה להיות משמעותית, נסו להבין למה בדיוק אתם עושים את הצעד הזה. יש מקרים למשל בהם אחד מבני הזוג לא מוצא את עצמו מבחינה תעסוקתית והרעיון של רילוקיישן יכול לקרוץ, על אף שהוא לא בהכרח מתאים. במקרים אחרים, הרצון למהלך נובע ממיאוס של המשפחה בשגרה שנבנתה בישראל ואז דווקא לצעד כזה יכולים להיות הרבה מאד יתרונות. איך שלא יהיה, חשוב שלא לעשות דבר כזה בצורה אימפולסיבית ועליכם לחשוב על כל המשמעויות השונות של המהלך. לצד ההתלבטות הרגשית, חשוב לדבר על הנושא הכלכלי ולדאוג שיהיה לכם גיבוי במקרה שבו אין לכם תוכנית מסודרת לפרנסה במקום אליו תעברו.

בשורה התחתונה

רילוקיישן יכול להיות צעד נפלא שמרענן את כל המשפחה, אבל גם דבר מה שעלול להיגמר במפח נפש. על כן, הקפידו לקחת בחשבון את כך המשתנים בטרם תיקחו החלטה לכל כיוון שהוא.