מזל טוב על המסע שלכן לאמהות! כשאתן יוצאות לחוויה היפה והטרנספורמטיבית הזו, טבעי שיהיו לכן שאלות על השינויים שקורים לגופכן, כולל סימני המתיחה המציקים האלה. אל דאגה, אתן לא לבד. נשים רבות לאחר לידה חולקות דאגה זו ומחפשות דרכים למזער את המראה של סימני מתיחה. במאמר זה ננסה להבין מהם ומדוע הם מתרחשים במהלך ההיריון. כמו כן, נבדוק שיטות שונות שיכולות לעזור להפחית את הנראות שלהם ולאפשר לכן לקבל החלטות מושכלות לגבי שגרת טיפוח העור שלכן לאחר לידה.

מהם סימני מתיחה?

סימני מתיחה הם פסים ארוכים המופיעים על פני העור. הם מתרחשים בדרך כלל במהלך ההיריון, אך לא רק, בשל מתיחה מהירה וצמיחה של העור. סימני מתיחה מופיעים לעתים קרובות כקווים אדמדמים או סגלגלים בתחילה ולאחר מכן דוהים לקווים לבנים עם הזמן. הם מופיעים לרוב על הבטן, השדיים, הירכיים והישבן.

הבנת הגורמים

אז אחרי שעשיתן את כל הדברים החיוניים במהלך היריון – נטלתן תוספי מזון וויטמינים (למשל אומגה 3), אכלתן בריא, עשיתן את כל הבדיקות החשובות – בכל זאת יש משהו אחד שאולי לא חשבתן עליו. במהלך ההיריון, הגוף עובר שינויים הורמונליים ופיזיים משמעותיים התורמים להיווצרות סימני מתיחה. שני הגורמים העיקריים הם:

 

טיפול בסימני מתיחה

אומנם חשוב לזכור כי סימני מתיחה לא ניתן למחוק לחלוטין, מגוון פתרונות קיימים כדי לשפר את המראה שלהם. הנה כמה שיטות שתוכלו לשקול:

טיפים לטיפוח עצמי

לסיכום

בעוד שהסרה מלאה של סימני מתיחה היא לא אפשרית, ישנן שיטות יעילות שנועדו כדי להפחית את המראה שלהם ולהגביר את הביטחון העצמי שלכן. החל ממריחת קרמים באזורים עם סימני המתיחה ועד לטיפול בלייזר והליכים קוסמטיים אחרים, בחנו את האפשרויות המתאימות להעדפות ולצרכים שלכן. זכרו לשמור על אורח חיים בריא ולטפח את עצמכן, שכן הרגלים אלה תורמים לבריאות העור הכללית. הוקירו את גופכן לאחר הלידה בידיעה שהוא הפיח חיים חדשים ונושא חותם של מסע יוצא דופן. תנו לסימני המתיחה שלכן להיות סמל לכוח, לחוסן נפשי ולאהבה המדהימה שיש לכן לקטנטנים שלכן.

 

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.