מבין הדברים הרבים שאנו צורכים בחיי היום יום, אין הרבה דברים יותר בסיסיים ממזון. אך אפילו סוג מצרך חיוני זה, הוא דבר שמשפחות רבות ולא מעט אנשים, נאלצים להצטמצם בהוצאות עליו. מאחר שיש גבול ליכולת הצמצום בהיבט זה, הסיוע התזונתי הוא גם בין הדברים החשובים ביותר שעמותות סיוע שונות מגישות. בין העמותות האלה שפועלות בארץ, בולטת עמותת עם אחד בפעילותה. מי היא עמותה זו? מה היא עושה באופן שוטף בכדי לסייע? האם ואילו עזרים נוספים היא מגישה, גם מעבר לנושא הביטחון התזונתי? זו היא סקירה קצרה, אשר תכיר לכם את העמותה ואת פועלה.

עמותת עם אחד מסייעת בתזונה למשפחות במצוקה

עמותת "עם אחד – מרכז עזרה וסיוע" היא עמותה מבוססת מתנדבים ותרומות, אשר מסייעת לנזקקים מסוגים רבים ובמגוון אופנים. חזון העמותה, הוא שיפור מצבם של הגורמים החלשים ביותר בחברה הישראלית ובאופן כללי, לתרום לקידום כבוד האדם באשר הוא, אושרו ורווחתו. באופן יותר נקודתי וקונקרטי, עמותת עם אחד מסייעת באופנים רבים ושונים, שאחד הבסיסיים שבהם הוא סיוע תזונתי. משפחות במצוקה כלכלית, מסתייעות לעתים קרובות בשירותיה. משפחות אלה מופנות לעמותה דרך מחלקות רווחה ברשויות מקומיות והן מקבלות ממנה סיוע כגון סלי מזון ותלושי מזון. אם ישנם במשפחה ילדים, סיוע זה יתבטא באופן שמותאם לכך כמובן, עם מזון לתינוקות ועזרים חיוניים נוספים (כגון טיטולים).

 

 

הגישה של עמותת עם אחד – לכל אוכלוסיה על פי צרכיה

לאוכלוסיות שונות בחברה הישראלית, העמותה מציעה סיוע מסוגים שונים, בהתאם לצורך. זאת, כולל

כיצד ניתן לעזור לפעילות עמותת עם אחד?

ישנן שתי דרכים עיקריות לסייע בפעילות זו. האחת היא לתרום לעמותה כל סכום שנראה לכם. זה יכול להיות גם יעד תרומה מיוחד, כגון עלות סל מזון או אפילו אימוץ קבוע של משפחה נזקקת, אשר תסייעו לה לאורך זמן. אפשרות שניה שבה תוכלו לסייע לעמותה, היא להתנדב.

לסיכום

כאמור, מתנדבי העמותה לא משאירים אף תינוק רעב! אך בכדי לאפשר זאת, נדרשות תרומות ויש צורך במתנדבים. כאן אתם יכולים להיכנס לתמונה ולסייע.