המטבח נחשב על ידי רבים כחלל המרכזי של הבית. שלא כמו הסלון או חללים אחרים, זה החלל שבו גם שוהים לצורך הנאה וגם עובדים ומבשלים. מכאן הצורך למצוא פתרונות ולהקדיש הרבה מחשבה בתכנון כדי ליצור חלל שמשלב נוחות והרמוניה, עם פרקטיות ונוחות. אם אתם מתכננים מטבח עבור המשפחה שלכם, אתם אתם תרצו שהוא יהיה מרווח מספיק כדי שכל בני הבית יוכלו לשבת ולאכול בו, לעמוד ולבשל בו וגם לשבת על כוס קפה ביחד ולדבר בכיף. אם יש לכם ילדים קטנים, תכנון נכון יבטיח שהם יהיו מעורבים וייקחו חלק בזמן הבישול וזה יאפשר לכם ולהם זמן איכות משותף ביחד. המשיכו לקרוא ולקבל טיפים איך לתכנן נכון מטבח משפחתי.

תנו עדיפות לבטיחות ונגישות

פריסת החלל לזרימה ותפקוד מיטביים

במטבח יש הרבה תנועה של בני הבית, במיוחד בבקרים עמוסים ובזמני הכנת ארוחות. כך ניתן לשפר את המרווח בו:

הפכו את המטבח למרחב חברתי

המטבח אינו מיועד רק לבישול. לעתים קרובות זה המקום שבו משפחות מתאספות כדי להתרועע, לאכול וליצור קשר. כך תהפכו אותו למזמין יותר:

 

 

שלבו חומרים עמידים וקלים לניקוי

עם ילדים בסביבה, לכלוך ובלגן הם בלתי נמנעים. שלבו חומרים עמידים וקלים לניקוי כדי לחסוך לכם הרבה לחץ בטווח הארוך.

הוסיפו נגיעות אישיות

המטבחים הטובים ביותר משקפים את אישיות המשפחות המשתמשות בהם. לא משנה מה הסגנון שבחרתם, נסו לשלב אלמנטים מיוחדים שהופכים את החלל לכזה שמבטא באמת את הסגנון שלכם.

לסיכום

מטבח ידידותי הוא כזה שיודע לשלב בהצלחה ובאיזון בין הרמוניה ואסתטיקה, לנוחות ופרקטיקה. כשאתם מתכננים מטבח עבור המשפחה שלכם קחו בחשבון את כל הרגעים שאתם רוצים ליצור בו. חשבו על מבנה הישיבה בזמן הארוחות, על האפשרות לשתות קפה על יד הסירים, על האפשרות לארח באינטימיות חבר ועוד. ככל שתשקיעו מחשבה ותתאימו את המטבח לחזון שלכם, אם תהנו ממרחב מעוצב שיהיה הלכם נעים לשהות בו ויאפשר לכם לצבור הרבה חוויות משותפות כמשפחה – בחגים, באירועים מיוחדים, וגם ביום יום.