בית חכם

ככל שעובר הזמן, נראה כי האפשרות להתקנת מערכת בית חכם בבית הופכת ליותר ויותר פופולרית. אנשים מבינים כי כמו מערכות חכמות אחרות, גם בית חכם זאת דרך מצוינת לשדרג את הנוחות בחיים, והכי חשוב שמדובר על שדרוג שבא לידי ביטוי במקום בו אנו מבלים הכי הרבה במהלך החיים – הבית שלנו. יחד עם זאת, מי שמתלבט אם להתקין מערכת בית חכם בבית, שוקל את העניין מכמה וכמה כיוונים ולפני שמחליטים אם ללכת על זה עולות לרוב כמה תהיות. בדרך כלל מדובר על שאלות לגבי הכדאיות הכלכלית, לגבי האפשרות להסתגל למערכת כזו והאם כל אחד יכול להסתגל אליה וכן שאלות טכניות כמו כמה זמן התקנה של מערכת כזו עשויה לקחת לנו. לצד כל אלו, הורים לילדים בדרך כלל ישאלו את עצמם קודם כל האם בית חכם זה משהו שמתאים כאשר יש ילדים בבית, וזוהי בהחלט שאלה חשובה ביותר. אם גם אתם הורים לילדים ומתלבטים בנושא, אנו רוצים לעשות סדר בדברים ולהסביר האם זה מתאים למשפחות עם ילדים.

חיסכון משמעותי

אז בשביל לענות על השאלה הזו, צריך להבין קודם כל מהם היתרונות של מערכת בית חכם בבית שלנו. למעשה, מדובר על האפשרות לחבר את המכלולים החשמליים בבית תחת מערכת שליטה אחת, מה שמאפשר למעשה לשלוט בכל הדברים בקלות ובנוחות ממקום אחד, בין אם זה שלט אוניברסלי אחד או שמדובר על שליטה דרך הטלפון החכם שלנו. כדי להבין בדיוק מה ניתן לחבר למערכת, תוכלו לראות מערכות ופונקציות מפורטות באתר Somfy בצורה ברורה. בגדול צריך להבין שזה מאפשר לנו את השליטה על כל המכלולים החשמליים בבית, וככה אם יצאנו בטעות ושכחנו את הדוד/אורות/מזגנים דולקים, אנחנו יכולים לראות זאת ופשוט לכבות אותם מרחוק.

כמובן שזה משהו שקורה לכל אחד מאיתנו מדי פעם, אבל האמת היא שזה קורה הרבה יותר בבתים עם ילדים, וזה לא משנה כמה פעמים נעיר להם שצריך לכבות מכשירים חשמליים, הם לרוב ישכחו לעשות זאת. אם כך, במובן הזה בית לא רק מתאים לבית עם ילדים, אלא יכול לעזור למשפחות לחסוך לא מעט.

בטיחות

אז אמרנו שילדים נוטים להשאיר מכשירים חשמליים דולקים, ואם מדובר על מנורת הכניסה זה לא כל כך נורא, אבל מה קורה כשמדובר על כיריים חשמליים עם ילדים גדולים שהכינו לעצמם חביתה? מה קורה כאשר מדובר על הדוד שנשאר דולק במשך שעות ארוכות או על האח החשמלי? ובכן, ברור שהדברים הללו עשויים להיות מסוכנים וחשוב לשמור על בטיחות הילד (כמו שחשוב לשמור על בטיחות הילדים ברכב). עם מערכת בית חכם אתם תמיד יכולים להיות בבקרה ולוודא ששום דבר כזה לא קורה ושחלילה אף אחד מהילדים לא נמצא במצב מסכן חיים, גם אם אתם רחוקים כרגע מהבית.

נוחות מקסימלית

אז דיברנו על היתרונות המשמעותיים, אבל האמת היא שבית חכם בבתים עם ילדים פשוט הופך את החיים לנוחים יותר. ניתן להתאים את הבית לתנאי מזג האוויר בארץ, לחמם את המים לפני שמגיעים אם רוצים לעשות מקלחות זריזות, לשלוט בטמפרטורה בחדרים שלהם מבלי שיש צורך לקום וכך הלאה.

בשורה התחתונה, אם חשבתם שמערכת בית חכם היא טובה אבל לא מתאימה כאשר מדובר על בתים עם ילדים, חשוב מאד לדעת שהיא דווקא כן מתאימה, ואפילו יכולה להפוך את החיים המשפחתיים לנוחים ונעימים הרבה יותר, כך שאנו לגמרי ממליצים על כך.