פעילויות ומשחקי למידה חינוכיים באינטרנט לילדים

רבים מאיתנו, הורים וסבים, יודעים שעד כמה שלא ננסה למנוע זמן מסך מהילדים, בסופו של דבר הילדים ישבו מול המסכים לפחות שעה ביום. אבל כיצד מתעלים את השימוש האינטנסיבי של הילדים האינטרנט ללמידה? אם תגלו בפני הילדים אתרים שמספקים משחקי למידה חינוכיים ופעילויות מעשירות – תוכלו לתעל את זמן המסך לטובה. אז איזה משחקים חינוכיים ישנם? הנה כמה אתרים מומלצים:

הסוד של מיה

אתר חווייתי של המרכז לטכנולוגיה חינוכית שמאפשר לילדים בגילאים 3 עד 7 ללמוד קריאה, ללמוד אנגלית, תנ"ך, חשבון ולימוד לוח הכפל לילדים, ושאר מקצועות חשובים. החשיבות של למידה באמצעות מחשב עצומה, משום שהילדים לומדים איך להסתדר באופן עצמאי מול מחשב – דבר חשוב לקראת החיים הבוגרים. באתר הסוד של מיה, תוכלו למצוא עבור הילדים גם משחקי מחשב מעוררי עניין ומידע על חלל ואסטרונומיה, האזנה למוזיקה און ליין ושאר פעילויות חכמות.

מכון דוידסון

האתר של מכון דוידסון השייך למכון ויצמן, יספק לילדים ידע, השכלה ועובדות מרתקות אודות מדע. ילדים שאוהבים מדע ייהנו ממגוון תוכניות לימוד ומשחקים בנושאים כלכליים, כמו ניהול עסקים, צרכנות נבונה, הכרות עם מטבעות וכסף באופן כללי, ושאר תוכניות לימוד מרתקות. עוד תמצאו באתר שאלות טריוויה, חידות שיש לפצח, תוכלו לצפות עם הילדים בבינג' מדעי ועוד.

פעילויות ומשחקי למידה חינוכיים באינטרנט לילדים

גולי

אתר שמספק משחקים והפעלה לבנות אשר נמשכים ליצירה, אופנה, ולתעשיית היופי. באמצעות האתר אפשר לייצר מגוון רחב של פריטים מנצנצים ולפתח את היצירתיות והחשיבה.

רחוב סומסום

כולנו מכירים ואוהבים את רחוב סומסום: רחוב קסום שיש בו דמויות מקסימות. האתר של 'הופ' מספק לימוד ערכים באמצעות דמויות מרחוב סומסום ולימוד סובלנות בעברית וערבית. בין היתר תמצאו לוחות צביעה באמצעותם צובעים את הדמויות המוכרות כמו כרובי, עוגיפלצת ושאר חברים, תוך למידת מושגים חשובים כמו השוואה, מסקנה, תופעה ועוד. באתר תמצאו גם מגוון נושאים לימודיים בנושאים של מדע, טכנולוגיה והנדסה.

פמפרס

האתר של פמפרס (כן, של מותג החיתולים) מספק לפעוטות, ילדים ותלמידים בבית ספר יסודי מגוון משחקים ופעילויות. את המשחקים החינוכיים של פמפרס אפשר להוריד בקלות דרך קישורים באתר, ובאמצעותם הילדים יכולים ליצור צורות מעץ, להכיר את צבעי הקשת, לקשקש על לוח ציור וחשבונייה, לשחק במשחק התאמת דמויות למצבים או התאמת צבעים לתמונות, וליהנות משלל פעילויות ממוחשבות.

משרד החינוך

גם באתר של משרד החינוך תמצאו מגוון פעילויות העשרה ולמידה עבור ילדים בכול גיל, כמו  אוסף אתרים העוסקים בשברים פשוטים, חיבור וחיסור, משחקי זיכרון לתרגול חשבון, משחקים שעוסקים בלימוד אנגלית או כאלה שמספקים העשרה בתחום הציונות, או איכות הסביבה.

 

זה הזמן להטמיע בילדים את החוויה שבלמידה ולספק להם זמן מסך אטרקטיבי חיוני וכזה שיקדם אותם שלב נוסף בלימודים.

בהצלחה!