אאוטפיטים תואמים לאמא ולבת

זה טרנדי, אופנתי ובעיקר מאוד מגבש בין האם לבת: קוראים לה אופנת מיני מי (או "קיטש קוטור"), והיא מתרכזת ביצירת אאוטפיט זהה לאם ולבתה. אם גם הילדה שלכן מבקשת להתלבש כמו אמא, או אוהבת להציץ בארון הבגדים שלכן בתדירות גבוהה – המאמר הזה הוא בשבילכן.

כמו אמא

אופנת מיני מי יכולה לבוא לידי ביטוי בשלל דרכים. יש חברות שמציעות את אותם הפריטים גם לאם וגם לבת, מה שהופך את התהליך להרבה יותר פשוט. אבל יש אופציה נוספת, והיא רכישת פריטים דומים אך לא זהים, כלומר, תוכלו לרכוש שמלה שחורה בעבורכן בחנות אחת, ושמלה שחורה דומה עבור הילדה בחנות אחרת. כך ניתן לעשות גם בתהליך רכישת הנעליים, בין אם תבחרו לנעול מבחר דגמים של נעלי זמש, ובין אם מדובר בנעלי סניקרס. כלומר, לא חייבים לרכוש את אותו הפריט במידות שונות, דרך אותו המותג, אלא שניתן לרכוש את הפריטים בחנויות שונות, ובכך להתאים לכל אחת את המידה והסגנון האידיאלי בעבורה – ועדיין להתלבש אותו הדבר.

אילו חברות מספקות מענה לאופנת מיני מי?

האמת שיש לא מעט כאלה. בין הרשתות הבולטות בתעשייה, שהציעו פריטים זהים לאם ולבתה, ניתן למנות את רשת גולף, רשת קסטרו ואפילו את דלתא. כולן הציעו קולקציות ייחודיות במידות שמתאימות הן לנשים והן לילדות. מותג נוסף, ואולי קצת פחות מוכר הוא ME&me שמציע אף הוא פריטים דומים לאם ולבתה – כך שהיצע בהחלט יש. מלבד זאת, גם מותגים כמו דולצ'ה וגבאנה או גוצ'י מציעים קולקציות זהות, והמחירים כמובן בהתאם.

אם תבקשו לחסוך בעלויות ברכישת בגדי חורף לילדים, ובו בזמן לרכוש פריטים אופנתיים שיאפשרו לכן לייצר אאוטפיטים דומים – טוב לדעת שבאלי אקספרס או באתרים שאינם ישראליים (כמו SHEIN), תוכלו למצוא פריטים שמתאימים גם לנשים וגם לילדות. העלויות יהיו נמוכות יותר מאשר בארץ, כשיש לקחת בחשבון את זמני השילוח, כמו גם תשלומי מכס במידת הצורך.

טרנד שתופס תאוצה

בשנים האחרונות נראה שטרנד מיני מי תפס תאוצה, זאת בשל מגוון רחב של סיבות. ניתן לראות לא מעט תמונות בקטלוגים של מותגי אופנה מובילים, בהן מופיעה אישה ולצדה ילדה, כשהן לבושות באותן הפריטים (או לפחות פריטים בגוונים דומים).

גם הפופולאריות של הרשתות החברתיות תורמת להתפתחות הטרנד הזה, זאת בשל העובדה שאימהות רבות מחפשות דרכים לייחד את הפיד שלהן וליצור תמונות מעניינות שיימשכו את עין הגולשים – ומה יותר חמוד מאשר שם ובתה שלבושות באותם הבגדים?

לצד כל אלה ראוי לציין גם את תחושת השייכות והחיבור המשפחתי. יש משהו מאוד קסום בלהתלבש אותו הדבר, וזה בעיקר עבור הבת יותר מאשר עבור האם. הלוק החיצוני שמזכיר את הלוק של אמא, מקנה לילדה ביטחון עצמי ויוצר תחושת שייכות וגיבוש. מעבר לזה, זו דרך מצוינת לפתח בקרב הילדות חוש אופנתי, ובייחוד עבור אימהות פאשניסטיות וחובבות אופנה.

 

אם נסכם את כל הנאמר מעלה, בהחלט ניתן לומר שאופנת מיני מי הפכה לאחד הטרנדים המובילים בשנים האחרונות. אם בהתחלה זה התבטא ברכישת פריטים זהים ויצירת אאוטפיטים תואמים, הרי שכיום חברות אופנה רבות מעניקות לכך מענה, ומוציאות קולקציות ייעודיות הכוללות פריטים זהים לאם ולבתה. אז אם הילדה רוצה להתלבש כמו אמא – טוב לדעת שזה בהחלט אפשרי, ואפילו מאוד אופנתי.