אימון ספורט משפחתי

עבורנו ההורים, הדאגה והשמירה על הילדים הם ערכים עליונים, ומתוך כך חשוב לנו לקנות להם מזון איכותי ולוודא שהם אוכלים בצורה מסודרת, לסייע להשתלב בצורה טובה במסגרות השונות הן מבחינה לימודית והן מבחינה חברתית ולבדוק בכל רגע נתון שהם מרגישים טוב פיזית ונפשית. לצד כל אלו למרבה האירוניה, מעטים ההורים שדואגים לעודד את הילדים שלהם לאימון גופני על בסיס קבוע. לדבר הזה אגב, חשיבות רבה, לא רק במובן של בריאות הגוף של הילדים בזמן הנוכחי, אלא גם לעיצוב התפיסה הספורטיבית שלהם והבנת החשיבות של ספורט בחיים של כולנו. אם זה משהו שגם אתם פחות שמים עליו דגש או שדווקא כן ולא ממש מצליחים לגרום לזה לקרות, הנה כמה טיפים לאימונים משפחתיים שיעזרו לילדים לפתח מודעות ספורטיבית.

להפוך את האימון לחוויה ייחודית

אם תגידו לילדים "צאו להתאמן", כנראה שזה לא יקרה סתם כך וכן יש מקום לתת להם תמריצים שונים. אם לעומת זאת תהפכו את האימון לחוויה ייחודית, זה כבר משהו שיעודד אותם פי כמה וכמה לצאת מהבית ולהתחיל להתאמן. איך עושים את זה? ובכן, ניתן לשרטט להם מסלול ריצה מיוחד עם נקודות ציון שצריך לצלם בדרך, אפשר לבנות בחצר מסלול מכשולים או פשוט לתת כוכבים שמקנים הטבות אחרי כל אימון גופני. אבל אתם לא חייבים ללכת כל כך רחוק בהתחלה ואפשר פשוט לפרגן להם הם ציוד ספורט איכותי וביגוד אופנתי שיכניס להם הרבה דרייב לעניינים. נעלי נייק ובגדים נוחים של מותגים מובילים כתמריץ לתחילת האימונים יעבדו תמיד!

ספורט שאפשר לעשות בחצר

לצאת לאימונים מחוץ לבית על בסיס קבוע זה דבר מאתגר גם למבוגרים ולפעמים ילדים לא מצליחים להתמיד בזה. לעומת זאת אם האימון כולו מתרחש "על הדרך" כחלק ממשחק בבית זה כבר נעשה הרבה יותר טבעי ופשוט. תוכלו לרכוש בהחלט אביזרים במחירים נוחים כמו שערי כדורגל, סל למשחקי כדורסל, טרמפולינה ועוד אקססוריז רבים אחרים שיגרמו לילדים לשחק ולזוז כבר באופן טבעי למדי. בגילאים הצעירים יותר, תוכלו בהחלט לשחק איתם במשחקים האהובים כמו תופסת ומחבואים ומדובר באימון מצוין על הדרך.

חוגים

חוגים זו דרך מצוינת לעודד את הילדים לפעילות גופנית וגם הזדמנות להכיר להם תחומי עניין חדשים שאולי ילכו איתם שנים קדימה. שימו לב שישנם חוגים בעלי אופי ספורטיבי יותר וכאלו שלא ממש קשורים לאימון גופני, ואם הילדים מתעקשים ללכת לחוג שחמט למשל ולא לחוג המשלב יכולות ספורטיביות, רצוי לעודד אותם לשלב בין הדברים ולא לוותר לחלוטין על חוגים המעודדים פעילות גופנית. חשוב לא להכריח את הילד, אלא לעזור לו למצוא את השיטה המתאימה לו.

רכיבה משפחתית

כמעט ואין ילדים שלא אוהבים לרכב על אופניים בשעות הפנאי וגם עבורנו ההורים מדובר בפעילות מהנה, במיוחד כאשר זה משהו שלא ממש יוצא לנו לעשות על בסיס קבוע בתור מבוגרים. תוכלו לנצל את סופי השבוע השמשיים ולצאת לרכיבות משותפות באזור המגורים שלכם ולהנות גם מאימון גופני אירובי מצוין, אבל גם מזמן איכות משפחתי שלא תמיד פשוט לארגן וגם מנופי ארצנו שהם בהחלט נופים יפים שנעים להתבונן בהם.

קודם כל – דוגמה אישית

האמת היא שזה לא משנה במה תבחרו, כל עוד תקפידו לתת לילדים שלכם דוגמא אישית ותראו להם שגם אתם מבינים את החשיבות הגדולה של כושר גופני. אם הם משחקים בחצר, הצטרפו אליהם, אם הם הולכים לחוגים – הקפידו לבקר ולהביע תמיכה ואם הם מתקשים, הראו להם שאתם מבינים ורוצים בטובתם. עם התמדה ונחישות תוכלו לעודד גם את הילדים שלכם לאימונים גופניים בריאים וחשובים.