אצל כל משפחה מגיע השלב שבו צריך להפוך את החדר הישן שהוא בעל נופך ילדותי לבוגר יותר, וזאת כחלק מההתבגרות של בן/בת הנוער. כיצד תוכלו לעצב את החדר באופן קל ופשוט וללא התערבות מצד מעצב פנים? להלן סקירה מיוחדת.

שלב ראשון: שיחה מקדימה לצורך הגדרת רצונות

החלטתם בשעה טובה לחדש את החדר הישן, ולהפוך אותו לכזה שמתאים לבן/בת נוער שנמצאים בתחילתו או בעיצומו של גיל ההתבגרות. מאחר והצרכים של בני נוער משתנים במהירות, חשוב מאוד להתחיל את תהליך העיצוב באמצעות שיחה מקדימה שנועדה להבין מבני הנוער מהם הצרכים שלכם כמו גם הסגנון העיצובי המועדף עליהם. הקפידו לבצע את השיחה כשלב מקדים לפני תחילת תהליך העיצוב, ותוך שימת דגש על הקשבה מלאה. ככל שהם ירגישו שהם מקבלים את זכות הבחירה בתהליך העיצוב, כך תוכלו לבצע אותו בצורה נכונה.

שלב שני: שיתוף פעולה בתהליך העיצוב

על מנת לעצב את החדר באופן קל ופשוט דרך שיטת עצמה זאת בעצמך, רצוי לשתף את בן הנוער בתהליך דרך בחירה משותפת של דגמין. יש הרבה דגמים שיכולים להתאים לחדרי נוער, ולכן את תהליך הבחירה מומלץ מאוד לבצע יחדיו אל מול המחשב. תהליך רכישה אונליין לא רק מקצר לכם את הזמן אלא גם מאפשר לכם לבצע סיעור מוחות, לצורך בחירה מדויקת של ריהוט כמו גם אביזרים שישלימו את העיצוב ויהפכו אותו  לעיצוב יוקרתי ומנצח שמתאים מאוד לגיל ההתבגרות. טכניקה מצוינת לעיצוב חדר בשיטת עשה זאת בעצמך היא דרך הזמנה של חדרי שינה קומפלט הכוללים בין היתר מיטת נוער אורטופדית וכן ארגז מצעים מחומרי גלם איכותיים. חשוב להבין כי תהליך בחירת החומרים הוא תהליך מורכב מאחר וישנם חומרים שנחשבים ל"גבריים" כמו למשל בד קשיח ואילו חומר רך נתפס כנשי. שימו לב כי בחירת חומרי הגלם של המיטה כמו גם הריהוט חייב להתאים לאווירה אותה תרצו לייצר בחדר. מאחר ולבני הנוער יש מודעות גבוהה היום לאסתטיקה, חשוב להקדיש זמן לגחמות שלו אבל גם לחשוב באופן פרקטי כך שהחדר ישרת אותו כהלכה למשך זמן רב.

חדרי נוער בעיצוב יוקרתי: טיפים לעיצוב פשוט וקל בשיטת עשה זאת בעצמך

שלב שלישי: פלטת צבעים

פלטת הצבעים של החבר תכתיב את הסגנון העיצובי שלכם. על כן, כדאי מאוד לבחור פלטה של שלושה צבעים שבהם תתמקדו, כאשר רצוי לבחור בצבע אחד בולט שיהווה את נקודת המבט של החדר – כמו למשל צביעה של קיר אחד מרכזי הממוקם בסמוך למיטה. מדובר בטכניקה מצוינת לעצב את החדר במינימום מאמץ, ואף ליצור חוויה משותפת ביחד עם הילדים שבמסגרתה תצבעו ביחד את החדר עוד לפני הגעתו של הריהוט החדש. אחד מהטרנדים החמים בתחום של עיצוב חדרי נוער הוא שימוש בטפטים שגם מכניסים עניין אבל גם טקסטורה, ולכן אם בחרתם גם טפט העדיפו להיצמד לפלטת הצבעים כך שהחדר לא יהיה עמוס מדי מבחינה חזותית.

שלב רביעי: גופי תאורה

מאחר ובני נוער שוהים לא מעט זמן בחדר (וזאת למרות שאנו מנסים ליצור איתם זמן איכות) תהליך העיצוב בשיטה של עשה זאת בעצמך מבוסס על בחירה של גופי תאורה שצריכים למלא גם את ההיבט הפונקציונאלי מבחינת תאורה כללית כמו גם תאורה שולחנית. ניתן לתת אפקט נחמד של תאורה מעוצבת באמצעות רכישה של אהיל וצביעתו מחדש, ובכך לחסוך את הכסף בעבור רכישה של גוף תאורה יקר.

שלב חמישי: בחירת אקססוריז

אקססוריז מכניסים המון עניין וצבע לחדר, אבל גם מדגישים את האופי של בן/בת הנוער. דרך מצוינת ליצור אקססורי היא באמצעות הכנה של קיר השראה המורכב מלוח ברזל אותו ניתן לרכוש בכל רשתות הסטוק, ולמקם עליו את התמונות של הילד ביחד עם חברים ובני משפחה לצד משפטי השראה. בנוסף, ניתן להדביק על הקיר לוח שאם או לוח גיר שעליו ניתן לרשום משפטים או אפילו לצייר בשעות הפנאי, ובכך ליצור חלל מזמין, נעים ויוקרתי – במינימום מאמץ אבל במקסימום רושם.