ממש בקרוב, אם לא יפלו עלינו הפתעות לא נעימות בדמות שביתות של מורים או מגיפות וצרות אחרות – צפויים ילדי ישראל לחזור לספסל הלימודים לשנת לימודים חדשה. אין ספק כי מדובר על תקופה מרגשת עבור כל תלמיד, והזדמנות מצוינת לכל אחד להתמודד עם אתגרים גדולים בלימודים מן העבר. ועם כל הכבוד לבתי הספר השונים ואפשרויות הלימוד שהם מציעים, ברור שעלינו ההורים למצוא את הדרכים בהן אנו יכולים לעודד את הילדים שלנו ללמידה נוספת ולחתירה להצטיינות. יש כל מיני דרכים לעשות את זה, בין אם לשלוח אותם לחוגים שונים, ללמד בעצמינו על נושאים חשובים שלא כלולים בתכנית הלימוד או להראות להם מקומות עם אוכלוסיות שונות מאלו שהן מכירים, אבל אין ספק שהדבר הפשוט, הטבעי והמעשיר ביותר שאפשר להעניק להם, זו האהבה לספרים ולקריאה. לכבוד שנת הלימודים המתקרב ובאה אנו רוצים להמליץ על כמה ספרי קריאה טובים לילדים.

על מה כדאי לי לחלום הלילה/קרן ויינשטיין וגליה נודל

באתר סטימצקי יש מגוון של ספרים לילדים שאפשר לבחור מהם. תוכלו למצוא את הספר הזה וגם את יתר הספרים שנדבר עליהם באתר או בחנויות השונות.

ספר מצוין לילדים ובעיקר ילדות צעירות. הגיבורה היא גלי ששואבת רעיונות מבני משפחתה שעוזרים לה לבנות את החלום עם המושלם, עם מסרים של העצמה, כוח, עשייה ועצמאות.

השן שהתנדנד לה הילד/מאיר שלו

ספר ילדים חדש ומצחיק של אחד מהסופרים הישראלים המוכרים ביותר. הספר מדבר על תקופה חשובה ומעניינת לילדים בגן עד כיתות ג', התקופה בה שיני החלב נופלות ובמקומן צומחות שיניים חדשות, והכל בצורה הומורסטית, משעשעת ומרתקת.

שלושים כדורגלנים בלתי רגילים שעשו היסטוריה/פאולו מנצ'יני ולאונה לוקה הדה

לפעמים אנחנו נוטים להסתכל על האהבה של הילדים שלנו לכדורגל כדבר שטחי, אבל אם הם באמת מתחברים לתחום, אפשר ללמוד ממנו המון. הספר הזה מביא את סיפורם של שלושים כדורגלנים בלתי רגילים ובלתי נשכחים שהטביעו את חותמם בעולם הכדורגל ובספורט בכלל.

דברים שלמדתי היום/קרין ונמרוד

אין ספק שילדים נרגשים לגלות דברים חדשים על העולם ועל היקום (ובעצם גם אנחנו המבוגרים), והספר הזה בהחלט מאפשר לעשות את זה. הוא נכתב בעקבות הסדרה המוצלחת ביוטיוב טופ גיק שמביאה בכל פרק נושא מדעי חדש ומעניין לקדמת הבמה.

לקראת החזרה ללימודים: ספרי קריאה מומלצים לילדים

מצטערת שאני לא מצטערת/קרולין מקלר

סיפור מרתק לילדים ובני נוער על ילדה צעירה שמתמודדת עם גירושי הוריה ועם העובדה כי אביה מתחיל לצאת עם אמה של החברה הכי טובה שלה. בגלל שמדובר על ילדה דעתנית וחריפה, התגובות שלה לכל מה שקורה לה בחיים הופכות את הספר למרתק, משעשע ומרגש בו זמנית.

הממלכה של קנסקי/מייקל מורפורגו

מתח, צחוק, פחד והרבה טלטלות בדרך. מדובר על ספר מצוין עבור ילדים ובני נוער שרוצים להיכנס לעולם הסיפורת בהדרגה. זהו אומנם ספר לילדים ונוער בהגדרתו, אבל אנחנו בהחלט ממליצים עליו בחום גם לקהל המבוגרים.

המדריך הישראלי למתבגרים/רוזין בר

בצורה הומורסטית ושנונה, אך מרגשת לא פחות, משרטטת המחברת מעין מדריך קומי לעולמם של המתבגרים, ועל אף שלא מדובר תמיד ברעיונות מעשיים, יש שם דברים שכל אחד בגילאי העשרה יתחבר אליהם. סדרת ספרים המחולקת לבנים ובנות וגילאים שונים ומדובר כאן במתנה נהדרת לבני נוער.

לסיכום – אין ספק שספרים מעשירים את עולמם הפנימי של ילדים ובני נוער, ואנו בהחלט ממליצים להצטייד בכמה ספרים חדשים לקראת שנת הלימודים שבאה עלינו לטובה.