מרפאת שיניים מקצועית

אחד התפקידים החשובים ביותר שלנו בתור הורים הוא להקנות לילדים שלנו לא רק חינוך וערכים, אלא גם הרגלים נכונים שילוו אותם במשך כל החיים. מדובר על הרגלים מתחומי חיים שונים כגון: סדר וניקיון, הרגלי כתיבה וקריאה, הרגלי שינה ועוד. חלק משמעותי מאותם הרגלים נוגע בשמירה על בריאות הגוף כולל שמירה על שיניים, חניכיים ופה בקו הבריאות. הרגלים כאלו, גם אם לא פשוטים להקניה, יתנו לילדים שלכם הרבה ערך, יצמצמו סבל וכאב עתידי ואפילו יחסכו כסף רב על טיפולי שיניים מיותרים. בואו נבין כיצד מקנים את אותם הרגלים באופן נכון.

היכרות עם מרפאת השיניים מגיל צעיר

הדבר הכי בסיסי הוא להרגיל את הילדים לרעיון הכללי שהשיניים והפה דורשים ניקיון על בסיס יומי. לשם כך, תצטרכו עזרה מגורם חיצוני שיעזור לכם להעביר את המסר. אנחנו ממליצים על ביקור במרפאת שיניים לבדיקה שגרתית כבר מגיל צעיר. זה ירגיל את ילדיכם לרופא השיניים ויאפשר להם להקשיב לו בנושא. לחצו כאן למציאת מרפאת שיניים מקצועית שתדע לקבל את הילד או הילדה שלכם לטיפול ראשוני נעים ומזמין שכולל הדרכה והיכרות. רופא שיניים לילדים יודע כיצד לתקשר איתם בנושא ויוכל להשתמש בצעצועים שונים להדגים את השיניים, החיידקים ויתרונות הצחצוח.

הפשטה של קונספט מורכב

המשוכה הגדולה שיש לעבור עם ילדים קטנים היא ההבנה שלהם שמדובר במשהו חשוב. הם לא בדיוק מבינים מהם חיידקים ובקטריות ומדוע הן מופיעות לאחר אוכל. לשם כך תוכלו ליצור מעין סיפור שישרת אתכם. בזמנו, יצאה תכנית טלוויזיה בערוץ הראשון על 'קריוס ובקטוס' – התכנית כבר בת חמישים בערך אבל הדמויות משמשות הורים רבים עד היום. הם מתארים לילדים שלהם את קריוס ובקטוס שמנסים לחצוב בשיניים ואנחנו מבריחים אותם על ידי הצחצוח. לכל ילד חשוב להתאים את הסיפור שמדבר אליו, שגם לא יפחיד אותו יותר מדי.

דוגמא אישית

הדרך הכי טובה להניע אנשים בכלל וילדים בפרט היא דוגמה אישית. אם אתם צועקים על הילדים 'שיהיו בשקט!', נחשו מה זה יגרום להם? אותו הדבר גם כאן. אם אתם תראו לילדים שאתם מצחצחים כל יום בוקר וערב את השיניים, זה יצור אצלם רצון לחקות אתכם. תוכלו לאפשר להם לצחצח את השיניים שלכם ובכך לעורר אצלם את האחריות שנובעת מהדאגה לאדם אחר. דרך כך, הם ילמדו לצחצח שיניים. אגב, זו דרך מצוינת גם לסייע לילדים להתמודד עם הפחד מפני רופא שיניים, לכו לטיפול בעצמכם ותראו להם שהשד לא נורא כפי שהם חושבים.

אביזרים שונים

הפכו את חווית הצחצוח למהנה על ידי אביזרים פשוטים כמו מברשת שיניים עם דמות מצוירת אהובה או כוס שטיפה יפה. תנו לילדים שלכם לבחור את מברשת השיניים, המשחה והכוס. תוכלו להשתמש למשל בכמה כוסות וכך כל יום לשאול אותם 'באיזה כוס נשתמש היום?'. כך אתם מאפשרים לילד יותר שליטה על הצחצוח ותוך כדי כך מרגילים אותו שזהו משהו שהוא מנהל בעצמו.

 

לאחר שעשיתם כל זאת, אתם יכולים, לפי הקצב של הילד, לעבור לאט לאט למצב בו אתם לא נוכחים בעת צחצוח השיניים אלא רק מוודאים שהוא התבצע. המעבר יכול להיות בשלבים כאשר בכל שלב הילד מבצע עוד ועוד פעולות בעצמו. בתחילה הוא בוחר את כוס השטיפה, לאחר מכן מורח את משחת השיניים, לאחר מכן מצחצח בנוכחותכם ולבסוף אתם מניחים לו לעשות הכל בעצמו. חשוב להבין שכמו כל התפתחות אצל ילדים, גם כאן יש לצפות לעליות וירידות בתפקוד. כלומר, לאחר הצלחה וצחצוח עצמי, יגיע ערב בו הילד או הילדה עייפים או חסרי מצב רוח ולא יצחצחו בעצמם. חשבו להפגין סבלנות במקרה כזה ולא לראות אותו ככישלון.

עם הרבה התמדה, סבלנות ואהבה גם ילדיכם יקבלו הרגלי היגיינת פה נכונים!