חדר תינוקות מושלם

כשתינוק חדש מצטרף למשפחה, זה בהחלט מאוד מרגש ומשמח. חלק מההיערכות לקראת בואו של התינוק, כוללת גם את עיצוב חדר התינוקות. איך תעשו זאת באופן מושכל? ריכזנו כמה טיפים מנצחים.

רכישת רהיטים: מה נחוץ, ומה פחות

אם מדובר בילד ראשון, סביר להניח שתצטרכו לרכוש לא מעט רהיטים חדשים, או לחלופין גם אם זה ילד שני ושלישי (והלאה), ולא שמרתם את הריהוט של הילד הראשון. לכן, חשוב לפני הכל לערוך רשימה של כל הרהיטים והמוצרים החיוניים לטיפול בתינוק, כמו מיטת תינוק, שידת החתלה וכו'. כמו כן, קחו בחשבון כי עבור מיטת התינוק תצטרכו מצעים לתינוקות, מזרן איכותי ושמיכות.

רק לאחר שתערכו רשימה של כל הפריטים החיוניים, תוכלו לעבור לרשימה הבאה: רשימת אלמנטים דקורטיביים. נוסף לכך, יש להגדיר תקציב עבור עיצוב החדר (הכולל את כל ההוצאות, לרבות המוצרים החיוניים), על מנת שתדעו על מה לוותר וכיצד לנהל נכון את רכישת המוצרים.

טיפ: תכננו מראש את העמדת הריהוט בחדר על מנת שהחלל יהיה כמה שיותר פונקציונלי. התחשבו בצרכיכם ובצרכי התינוק, לפני ההתחשבות בפן העיצובי, כי לא משנה כמה החדר יהיה יפה – הוא צריך להיות פרקטי לפני הכל.

טיפ בונוס: אם מתוכנן רילוקיישן עם הילדים או מעבר דירה בשנה הקרובה, ייתכן ותעדיפו להשקיע פחות בעיצוב או לבחור ברהיטים שניתנים לפירוק, זאת כדי שתוכלו להעביר אותם בקלות במהלך מעבר הדירה.

עשו זאת בעצמכם!

לא חייבים להשקיע סכומים גבוהים בעיצוב חדר התינוקות ובהחלט ניתן להשקיע סכומים מינימליים ולהכין לבד את מרבית האלמנטים הדקורטיביים. הנה כמה רעיונות:

  1. שידת החתלה פשוטה וזולה (ואפילו שידה יד 2) יכולה בקלות להפוך לשידה מדורגת וצבעונית. ניתן לצבוע את השידה בצבעים שמתאימים לצביעה בעץ ושתואמים לקו העיצובי של החלל. אם תעדיפו לוותר על צביעת הרהיט, תוכלו לרכוש ידיות צבעוניות ומעוצבות, ולהחליף את הידיות הקיימות.
  2. אותיות עץ עם שמו של התינוק. תוכלו לרכוש אותיות עץ בחנויות היצירה, ולעצב אותן בעצמכם עם צבעי אקריל וחומרי יצירה שונים.
  3. מובייל דקורטיבי. ניתן לתפור דמויות בד שונות (או אלמנטים כמו כוכבים, לבבות וכו'), למלא באקרילן ולתלות על גבי חישוק עץ (או ענף טבעי). באותה מידה, תוכלו להכין לוכד חלומות או קישוט מקרמה לחדר.

אל תשאירו קירות ריקים

למרות שחדרי תינוקות מעוצבים לרוב בגווני פסטל או גוונים ניטראליים, עדיין ניתן לשלב עיצובים דקורטיביים מעניינים ולהפוך את החלל למרהיב וייחודי. עם זאת, קחו בחשבון שכדאי שלא להעמיס פריטים וצבעים על מנת להקנות לתינוק סביבה רכה ונעימה, ולהימנע מעומס גירויים.

ציורי קיר למשל יוסיפו לא מעט ייחודיות לעיצוב החלל, בין אם תבחרו באיור של דמות מוכרת ואהובה (כמו דמויות דיסני) ובין אם תעדיפו משהו ניטראלי (כמו ירח וכוכבים). אם תרצו להוסיף טאצ' אישי משלכם, תוכלו להשתמש בוואשי טייפ על מנת ליצור צורות גאומטריות על הקיר (וואשי טייפ איכותי אינו משאיר סימן על הקיר) ולצבוע באמצעות צבעי קיר ייעודיים.

אופציה נוספת היא שימוש בטפט לחדרי ילדים. ההשקעה הכלכלית היא בדרך כלל לא מאוד גבוהה, משום שניתן לרכוש את הטפט בחנויות השונות ולהדביק באופן עצמאי. מלבד זאת, ניתן לצבוע קיר אחד בחלל בצבע אחר, ולשלב אלמנטים דקורטיביים רכים ועדינים כמו תמונות של חיות, לוכדי חלומות או אפילו אותיות עם שמו של התינוק.

מקומות אחסון

תופתעו לגלות שלתינוקות יש לא מעט ציוד, ואת כל הפריטים הללו יש לאחסן באופן נכון ומושכל, ועל כן, כשמתכננים את עיצוב חדר התינוקות, חשוב להקדיש מחשבה גם למקומות אחסון מתאימים. פתרונות האחסון יכולים להיות פתוחים (כמו מדפים צפים או כוורת) ויכולים להיות סגורים (כמו ארונות ושידות). חשוב שתבחרו לא רק במה שתורם לעיצוב של החדר, אלא גם ברהיטים פונקציונליים ושימושיים.

הפריטים הקטנים שעושים את ההבדל

נכון, לבחירת הרהיטים יש חשיבות גדולה וכך גם לצבע החלל ועיצוב הקירות, אבל מה שעשוי להעניק לחדר את הטאצ' הייחודי שלו אלה דווקא הדברים הקטנים, כמו וילון, שטיח, סלסילות מעוצבות לשידת ההחתלה, שרשרת דגלים מבד, גופי תאורה ייחודיים ואלמנטים דקורטיביים נוספים. אגב, כיום מאוד מקובל לבחור בשטיח סרוג לחדר התינוקות או שטיח עם צבעוניות ייחודית.

 

מה נותר? להתחיל לתכנן את עיצוב החלל, להכין רשימה של פריטים חיוניים, ולרכוש את כל המוצרים הרלוונטיים.

שיהיה במזל!